TTG Polska Dziennik Turystyczny

18 kwietnia odbędzie się konferencja „Jak zmieniamy turystykę kulturową”

Jak zmieniamy turystykę kulturową

Turystyka kulturowa stanowi ok. 37% sektora turystycznego, odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce i postrzegana jest jako ważny czynnik wzrostu gospodarek wielu krajów Europejskich.

Segment ten cały czas może być rozwijany i wzmacniany. Zarządzanie turystyką kulturową wymaga jednak zintegrowanego podejścia i edukacji, ponieważ poza samym dziedzictwem historycznym duże znaczenie mają tutaj takie czynniki jak: know-how, tożsamość, lokalna kultura, wartości i dziedzictwo niematerialne.

W czasie webinarium uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z innowacjami społecznymi oraz technologiami w dziedzinie turystyki kulturowej dla zrównoważonego wzrostu, a spotkanie poprowadzi dr Joanna Piasecka z Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu TexTour, przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU). Spotkanie odbędzie się w formie on-line na platformie MS Teams.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również dotychczasowe osiągnięcia projektu TExTOUR. Jest to inicjatywa finansowana ze środków UE, w ramach której współtworzy się pionierskie i zrównoważone strategie turystyki kulturowej, mające na celu poprawę sytuacji ubogich obszarów w Europie i poza nią.

Więcej informacji i zapisy: https://ietu.pl/zaproszenie-na-webinarium-ietu-textour-18-04-2024/

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *