TTG Polska Dziennik Turystyczny

25 krajów bierze udział w festiwalu morza

Przedstawiciele 25 narodów wyrazili chęć udziału w Międzynarodowym Sportowym Festiwalu Morskim 2006, który rozgrywa się tu po raz pierwszy w dniach 18 sierpnia-10 września poinformowały władze. Burmistrz Makassar Ilham Arif Siradjuddin powiedział, że oprócz wodnych konkurencji sportowych festwial prezentuje również atrakcyjną lokalną kulturę.

"Do wtorku 25 krajów poinformowało nas o gotowości wzięcia udziału w festiwalu. Czas festiwalu będzie okazją dla lokalnej społeczności do pokazania potencjału, szczególnie w sektorze turystyki morskiej regionu” powiedział Ilham we wtorek. Ilham zachęcał społeczność lokalną, szczególnie studentów, którzy dość często organizują krwawe protesty, aby pomogli w przygotowaniu festiwalu poprzez powstrzymanie się od demonstracji przynajmniej na czas jego trwania.

"Wesprzyjmy festiwal, ponieważ jego sukces leży w interesie lokalnej ludności, która może na tym wiele skorzystać” powiedział. Wśród 25 krajów znalazły się Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Irlandia, Hiszpania, Holandia, Rosja, Południowa Afryka, Chiny, Taiwan, Australia, Nowa Zelandia, Hong Kong, Szwecja i Malezja. Podczas festiwalu przedstawiona zostanie przedstawiona łódź sandeq (tradycyjna wioślarska dyscyplina sportowa), wyścigi jachtów, siatkówka plażowa, oraz expedycja Wallace’a, która odbędzie się na wyspach Hoga i Buton w Południowej Sulawesi.

Źródło: E- Biuletyn Ambasady Indonezji

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *