TTG Polska Dziennik Turystyczny

48 Konferencja ETPO – Stowarzyszenia Organizacji Promocji Eksportu

Spotkanie Stowarzyszenia Organizacji Promocji Eksportu – ETPO, gromadzące każdorazowo szefów i ekspertów organizacji promocyjnych z ok. 30 krajów europejskich, na ogół w randze prezesa lub dyrektora generalnego agencji odpowiedzialnej za promocje eksportu w danym kraju odbyło się w Krakowie w dniach 28-29 września 2006.

Miało na celu wymianę doświadczeń, informacji i poglądów z zakresu instytucjonalnych rozwiązań promocji eksportu, promocji napływu inwestycji oraz stosowanych przez poszczególne kraje, zrzeszone w strukturze ETPO, instrumentów wsparcia eksportu. W kilku krajach agencje te odpowiadają także za obszar promocji napływu inwestycji zagranicznych do danego kraju lub rozwoju przedsiębiorczości.

Konferencje ETPO miały już miejsce w takich krajach Europy Środkowej jak: Litwa, Estonia, Malta, Czechy, Węgry (dwa razy), przyjętych do stowarzyszenia ETPO w podobnym czasie kiedy Polska. Polska została organizatorem konferencji w Krakowie zgłaszając swój akces do organizacji głównej konferencji w 2003 roku w Budapeszcie. Organizatorem Konferencji był Minister Gospodarki wspomagany przez swoje wyspecjalizowane agencje promocyjne – PAIiIZ S.A. i POT. Współorganizatorem 48-ej konferencji ETPO w Krakowie, 28 – 29 września 2006 był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej zaprezentował na Konferencji 30 minutowa prezentacje multimedialna walorów turystycznych Polski.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *