TTG Polska Dziennik Turystyczny

750 lecie miasta Lwowa

Z okazji tegorocznej rocznicy 750 lecia miasta Lwowa w czwartek 24.08, o godz. 18.30, odbędzie się  multimedialny wieczór przybliżający wielokulturową świetność i historyczne bogactwo tego wspaniałego miasta Zachodu i Wschodu. Lwów, jak mawiał pisarz Józef Roth był „miastem zamazanych granic”.

Miasto zamieszkiwali Rusini, Żydzi, Ormianie, Niemcy oraz inne nacje, a do 1945 w większości  Polacy. W pierwszej części przedstawienia odbędą się pokazy slajdów, krótkich filmów, wesoły lwowski śpiew oraz recytacja tekstów Józefa Wittlina, Stanisława Lema, Scholem Alejchema, które mają w zamiarze przedstawić bogatą przeszłość Lwowa. W drugiej części odbędą się pokazy slajdów pokazujące piękno dzisiejszego Lwowa. Spotkanie zakończy dyskusja o Lwowie i dzisiejszej Ukrainie.

W wieczorze będą uczestniczyli: Dr. Viktoria Korb (berlińska dziennikarka, opowie o swojej lwowskiej rodzinie), Dorota Szewczyk (śpiewaczka polskich, żydowskich i rosyjskich pieśni), Jan Uplegger (niemiecki aktor opowie m.in o niemieckim i austryjackim Lwowie), Emilia Lysowa (opowie o lwowskich cerkwiach), Lessia Kapustina (opowie o Lwowie ukraińskim, oblężeniach kozackich), Maciej Luszczynski (prowadzący, opowie m.in wyjątkowym lwowskim humorze). W przerwach będą mieli Państwo możliwość spróbowania ukraińskich specjałów i trunków. Organizatorzy zapraszają do Lwowa, uroczystość odbędzie się w Domu Polskim, na Potsdamer Str. 64, Bln-Mitte.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *