TTG Polska Dziennik Turystyczny

Aeroflot wznawia bezpośrednie loty do Wietnamu

Aerofłot
Fot. Unsplash

Rosyjski flagowy przewoźnik Aeroflot planuje od 31 stycznia wznowić bezpośrednie loty pomiędzy Moskwą a Ho Chi Minh w Wietnamie.

Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, samolotami Boeing 777 z 368 miejscami. Czas lotu między obydwoma miastami wynosi około dziewięciu godzin i 15 minut.

Na początku grudnia Urząd Lotnictwa Cywilnego Wietnamu zezwolił spółce Aeroflot na wznowienie bezpośrednich połączeń, w tym lotów do Hanoi, zawieszonych od marca zeszłego roku w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Vietnam Airlines, jedyna wietnamska linia lotnicza obsługująca loty do Rosji, także zawiesiła wtedy połączenie z Moskwą.

Przez prawie dwa lata podróżujący między Wietnamem a Rosją musieli wybierać loty Emirates Airlines, Qatar Airways czy Turkish Airlines z przesiadkami na Bliskim Wschodzie, co wiązało się z wyższymi opłatami dla pasażerów.

Przed pandemią Rosja znajdowała się w pierwszej dziesiątce rynków turystycznych Wietnamu. Jednak ze względu na brak bezpośrednich połączeń liczba przylotów z Rosji znacznie spadła w tym roku do 97 tys., co stanowi jedną piątą liczby sprzed pandemii.

 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *