TTG Polska Dziennik Turystyczny

Air Astana wznawia loty do Seulu

Air Astana
Fot. Facebook @ Air Astana

Połączenie z Astany do Seulu zostało wprowadzone w 2015 r., by w 2020 r. zostać tymczasowo zawieszone z powodu pandemii Covid-19.

Air Astana ogłasza wznowienie połączeń lotniczych z Astany w Kazachstanie do Seulu w Korei Południowej. Loty, obsługiwane przez Airbusa A321LR, będą dostępne dwa razy w tygodniu i wystartują ponownie 15 czerwca 2024 r.

Przywrócone połączenie do Astana-Seul uzupełni codzienne loty na trasie Ałmaty-Seul, obsługiwane w ramach umowy codeshare z Asiana Airlines. Trasę Ałmaty-Seul zainaugurowano w 2003 r. i w tym czasie skorzystało z niej około 800 000 pasażerów.

Dodatkowo w letniej siatce połączeń Air Astana zwiększy liczbę lotów na niektórych trasach: do Taszkentu (14 razy w tygodniu), do Biszkeku (8 razy w tygodniu), do Tbilisi (9 razy w tygodniu), do Duszanbe (4 razy w tygodniu) oraz do Baku (3 razy w tygodniu).

Air Astana to flagowy przewoźnik Kazachstanu z siedzibą w Ałmaty. Jest największą linią lotniczą w Azji Środkowej i na Kaukazie. Linia lotnicza została utworzona w październiku 2001 r., a loty komercyjne rozpoczęła 15 maja 2002 r. Jest jedną z niewielu linii lotniczych, które nie potrzebowały ani dotacji rządowych, ani wsparcia finansowego akcjonariuszy, aby przezwyciężyć skutki pandemii.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *