TTG Polska Dziennik Turystyczny

Air France nadal z zakazem lotów do Mali

Air France
Fot. Pixabay

Junta rządząca Mali ogłosiła, że loty ​​linii Air France nadal pozostają zawieszone na czas nieokreślony, do czasu zakończenia przeglądu poprzedniego zezwolenia wydanego francuskiej linii lotniczej.

Decyzja zapadła dzień po ogłoszeniu przez Air France, że loty maja zostać wznowione po tym, jak zostały wstrzymane w sierpniu w odpowiedzi na zamach stanu w sąsiednim Nigrze. Według francuskich linii. loty miały zostać wznowione nie własnym samolotem, ale przy użyciu Boeinga 777-200ER należącego do portugalskiego przewoźnika EuroAtlantic Airways.

Air France poinformował AFP, że powrót do Bamako odbywał się „w porozumieniu z francuską Dyrekcją Generalną Lotnictwa Cywilnego (DGAC) i władzami Mali”.

Według oświadczenia malijskiego Ministerstwa Transportu, opublikowanego przez lokalne media, loty Air France „zostały jednostronnie zawieszone przez firmę, bez odpowiedniego wcześniejszego poinformowania władz i klientów”, a ministerstwo nadal angażuje się w „obronę suwerenności Mali”.

Krajowe Władze Aeronautyczne Mali w dalszym ciągu „rozpatrują wniosek o wznowienie lotów złożony przez linię lotniczą Air France” i „w związku z tym loty Air France pozostają zawieszone na czas trwania procedury badania akt” – dodało ministerstwo.

Na początku tygodnia rząd zwolnił także dyrektora malijskiej agencji lotniczej, rzekomo za negocjacje w sprawie wznowienia lotów przez Air France bez uprzedniej zgody „najwyższych władz”.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *