TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ambasada RP o sytuacji w Izraelu

W związku z licznymi pytaniami turystów wybierających się w celach turystycznych do Izraela, Polska Izba Turystyki zwróciła się do Ambasady Państwa Izraela oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu z prośbą o udzielenie informacji, czy w chwili obecnej istnieje zagrożenie dla życia i zdrowia turystów wybierających się do Izraela.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu  udzieliła następującej odpowiedzi:

„W odpowiedzi na Państwa fax z dnia 17 bm. dotyczący stanu zagrożenia w Izraelu, uprzejmie informujemy, iż w chwili obecnej nie rekomendowane jest przebywanie na terenach północnego Izraela (okolice Hajfy, Naharii) ora częściowo w okolicach Jeziora Genezaret (od Tyberiady na północ), jak również odwiedzanie miejsc znajdujących się na terenach palestyńskich, w tym Betlejem i Jerycha. Nie mamy sygnałów o bezpośrednim zagrożeniu Jerozolimy, okolic Morza Czerwonego czy Ejlatu.

Nie przewidujemy dalszej eskalacji konfliktu, niemniej należy zdawać sobie sprawę, iż wszystko wskazuje na to, że w rękach ekstremistów znajduje się broń mogąca zagrozić także obszarowi centralnego Izraela.”

Agnieszka Magdziak-Miszewska
Ambasador

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *