TTG Polska Dziennik Turystyczny

Amerykanie planują podróżować w 2023 roku

Mapa USA
Fot. Unsplash

Pomimo inflacji i rosnących kosztów, 6 na 10 Amerykanów planuje podróżować w 2023 roku. Finanse osobiste i przystępność cenowa podróży mają największe znaczenie przy planowaniu podróży.

Według najnowszych danych, 6 na 10 dorosłych Amerykanów (58 proc.) planuje wziąć urlop w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pomimo inflacji, rosnących kosztów podróży i innych czynników ekonomicznych.

Wśród osób, które nie planują wakacji w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, ponad 4 na 10 nie robi tego ze względu na obawy związane z wysokimi kosztami podróży (45 proc.) i sytuacją finansową (41 proc.).

25 proc. Amerykanów stwierdziło, że ma ograniczony czas na podróżowanie w najbliższej przyszłości (znaczny wzrost z 9 proc. w lipcu).

Ponadto, 25 proc. Amerykanów, którzy spodziewają się odbyć podróż w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, zadeklarowało, że prawdopodobnie będą to wyjazd za granicę – w porównaniu z 19 proc. w tym samym czasie w zeszłym roku i najwyższym odsetkiem odnotowanym w ciągu ostatnich trzech lat.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *