TTG Polska Dziennik Turystyczny

Amsterdamski Festiwal na wodzie dłuższy o 4 dni

W tym roku słynny festiwal muzyczny „Grachtenfestival” („Festiwal na wodzie”) trwać będzie cztery dni dłużej. W czasie festiwalu słynne amsterdamskie kanały, a w tym roku również brzegi rzeki IJ, na 9 dni zmienią się w niezwykłą salę koncertową.

Podczas festiwalu odbędą się różnego rodzaju koncerty muzyki klasycznej, np. granej „na żywo” do niemych filmów, czy towarzyszącej teatrowi cieni z wyspy Bali, to koncerty o zachodzie słońca, z architekturą w tle, kameralne i solowe i… specjalne koncerty dla dzieci. W tym roku będzie można w sumie wysłuchać ponad 90 występów, zarówno na wolnym powietrzu (większość z nich będzie bezpłatna), jak i w salach koncertowych, domach prywatnych, w ogrodach, na dachach budynków, na łodziach i w wielu innych, zaskakujących miejscach. Wykonawcami będą najlepsi muzycy tak z Holandii, jak z zagranicy. Będzie tez można usłyszeć wiele młodych talentów Opery Holenderskiej. Każdego roku festiwal ma swój motyw przewodni. W tym roku będzie nim „Światło”, które, bez wątpienia, zawsze było inspiracją dla artystów, również dla muzyków.

Najważniejszym dniem festiwalu będzie 19 sierpnia, kiedy to odbędzie się najwspanialszy, doroczny Prinsengrachtconcert („Koncert na wodzie”), na scenach tradycyjnie unoszących się na wodach kanału Prinsengracht, przed hotelem Pulitzer.

www.grachtenfestival.nl
www.holandia.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *