TTG Polska Dziennik Turystyczny

Andrzej Ilków w Zarządzie ACI Europe

Andrzej Ilków
Fot. Polskie Porty Lotnicze

Podczas walnego zgromadzenia ACI Europe w Stambule do zarządu stowarzyszenia został wybrany prezes Polskich Portów Lotniczych S.A. – Andrzej Ilków. To wyjątkowe wyróżnienie dla całego polskiego sektora lotniczego. ACI Europe (Airports Council International Europe), czyli Europejska Rada Portów Lotniczych to stowarzyszenie branżowe, które reprezentuje interesy portów lotniczych.

ACI Europe służy wymianie doświadczeń i promuje najlepsze rozwiązania w zarządzaniu i eksploatacji portów lotniczych. Członkowie to ponad 600 operatorów lotnisk różnej wielkości w 58 krajach europejskich, obsługujący ponad 90 proc. komercyjnego ruchu lotniczego w Europie.

– Jestem niezwykle zaszczycony wyborem do zarządu ACI Europe. Miejsce w zarządzie tej organizacji daje Polsce wyjątkową możliwość wpływu na przyszłość europejskiego lotnictwa oraz pozwoli aktywnie wzmacniać nasze relacje z kluczowymi partnerami na całym świecie. To też ogromna szansa, aby wspólnie z innymi liderami branży lotniczej kształtować bezpieczną i zrównoważoną politykę lotniczą w Europie – mówi Andrzej Ilków, prezes PPL S.A.

Andrzej Ilków jest prezesem zarządu Polskich Portów Lotniczych od 19 marca br. To doświadczony w zarządzaniu portami lotniczymi, manager. Przeprowadził proces rejestracji lotniska w Bydgoszczy, a także z sukcesem zakończył zainicjowany proces aplikacji o środki unijne na modernizację portu. W 2008 roku rozpoczął pracę na Lotniska Chopina w Warszawie, w nowo powstałym Biurze Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych. Zainicjował i wprowadził na lotnisku proces koordynacji rozkładów lotów, który jest wykorzystywany do dzisiaj. Nadzorował proces rozbudowy Lotniska Chopina w latach 2011-2014, poprzedzony długim okresem przygotowawczym, we współpracy ze spółkami branżowymi oraz ULC, EUROCONTROL, IATA i EASA. Uczestniczył także w pracach Technical Operation Safety Committee, europejskiej organizacji Airport Council International. Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystywał również jako wykładowca akademicki oraz ekspert Państwowej Komisji Badań Lotniczych.

Jest absolwentem wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez 20 lat, kolejno awansując, pełnił służbę w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Uczestniczył w misji pokojowej ONZ w Syrii i Izraelu oraz misji NATO w Kosowie.

źródło: Polskie Porty Lotnicze

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *