TTG Polska Dziennik Turystyczny

Apel przedsiębiorców do Wojewody Podlaskiego

Granica polski
Fot. Shutterstock

Śmierć polskiego żołnierza, doniesienia medialne i wprowadzona 13 czerwca t.zw. „strefa buforowa” wzdłuż białoruskiej granicy spowodowały ok. 80% spadek ruchu turystycznego w przygranicznych miejscowościach województwa podlaskiego.

Mimo, że wprowadzony rozporządzeniem zakaz przebywania w strefie przygranicznej nie obejmuje żadnych miejscowości i szlaków turystycznych, to przez budzące obawy o bezpieczeństwo doniesienia medialne, drastycznie spada ilość rezerwacji w obiektach noclegowych, popyt na usługi gastronomiczne, transportowe, przewodnickie, zakłady pamiątkarskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, a także obrót w placówkach handlowych.

Załamani przedsiębiorcy z okolic Białowieży wystosowali na ręce Wojewody Podlaskiego – Jacka Brzozowskiego – apel o wsparcie.

Domagają się w nim m.in.: zwolnień z lokalnych podatków, zawieszenia składek ZUS, dopłat do pensji pracowników, preferencyjnych kredytów i rekompensat wyrównujących straty w działalności gospodarczej.

Przedsięniorcy postulują również o przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii reklamowej, która pokaże Podlasie jako miejsce bezpiecznego wypoczynku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *