TTG Polska Dziennik Turystyczny

Arabia Saudyjska rewolucjonizuje przemysł lotniczy dzięki AI

SAUDIA

Linie lotnicze Saudia uruchomiły platformę cyfrową opartą na sztucznej inteligencji (AI), która ma zrewolucjonizować doświadczenia związane z podróżowaniem w branży lotniczej.

Saudia, narodowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej, uruchomił swoją innowacyjną platformę cyfrową Travel Companion (TC), opartą na zaawansowanej sztucznej inteligencji. Posunięcie to jest częścią dwuletniego planu mającego na celu zrewolucjonizowanie branży turystycznej poprzez wprowadzenie innowacji cyfrowych. We współpracy z firmą Accenture, Saudia Travel Companion zmieni sposób interakcji podróżnych z linią lotniczą i na nowo zdefiniuje standardy podróży.

Travel Companion oferuje spersonalizowane i dostosowane rozwiązania spełniające indywidualne preferencje i potrzeby, dostarczając wyniki wyszukiwania z zaufanych i uwierzytelnionych źródeł oraz wykorzystując odpowiedzi oparte na obrazie. Platforma ma być kompleksowym rozwiązaniem, które umożliwia użytkownikom rezerwację usług concierge, takich jak hotele, transport, restauracje, zajęcia i atrakcje, eliminując potrzebę przełączania się między wieloma platformami. Ponadto ustanawia połączenia z platformami transportowymi (w tym kolejowymi), zapewniając płynną i nieprzerwaną podróż.

W kolejnych etapach Saudia wprowadzi dodatkowe funkcje, takie jak polecenia głosowe i zaawansowane rozwiązania w zakresie płatności cyfrowych. Dzięki Travel Companionowi, dostępnemu za pośrednictwem telekomunikacyjnej karty e-SIM udostępnionej przez firmę Saudia, użytkownicy mogą cieszyć się globalnym dostępem, bez polegania na innych dostawcach Internetu. Ponadto użytkownicy mogą dokupić pakiety danych do dodatkowych aplikacji, zapewniając ciągły dostęp do usług platformy.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością przedstawienia Travel Companion, rewolucyjnego rozwiązania w branży lotniczej, które zrewolucjonizuje cyfrowe doświadczenia związane z podróżowaniem. Platforma ta, będąca efektem naszej ciągłej współpracy z Accenture, odzwierciedla nasze przyszłościowe podejście do zapewniania gościom niezrównanej wygody i elastyczności – powiedział Ibrahim Al-Omar, dyrektor generalny Saudia Group.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *