TTG Polska Dziennik Turystyczny

Arabia Saudyjska znów zabłyśnie na targach Arabian Travel Market w Dubaju

Arabian Travel Market

Arabia Saudyjska odegra główną rolę na nadchodzących targach Arabian Travel Market (ATM) 2024 w Dubaju, które odbędą się w Dubai World Trade Center (DWTC) w dniach 6-9 maja 2024 r.

W zeszłym roku rząd Arabii Saudyjskiej wprowadził korekty celu dotyczącego liczby odwiedzających kraj w 2030 roku, ze 100 do 150 milionów. Według Glorii Guevary, głównego doradcy saudyjskiego ministra turystyki, królestwo nie tylko jest na dobrej drodze by osiągnąć ten cel, ale może go osiągnąć wcześniej niż zakładają prognozy.

Dzięki ciągłym inwestycjom w segmentach turystyki, hotelarstwa i rekreacji, a także szeregowi ambitnych megaprojektów, Królestwo zamierza do końca obecnej dekady zwiększyć wkład gospodarczy swojego sektora turystycznego do 10% krajowego PKB.

Arabian Travel Market zaprezentuje odwiedzjącym „dedykowaną saudyjską wioskę”, która będzie składać się z pełnej prezentacji saudyjskich produktów.

W związku ze znacznym zainteresowaniem tym rynkiem odbędzie się szereg dyskusji panelowych, które umożliwią uczestnikom identyfikację i wykorzystanie nowych możliwości w Królestwie.

31. edycja ATM zgromadzi decydentów, liderów branży i specjalistów z branży turystycznej z Bliskiego Wschodu i spoza niego. Targi mają na celu wspieranie nowych połączeń, dzielenie się spostrzeżeniami i odkrywanie innowacyjnych pomysłów, które będą kształtować przyszłość globalnej turystyki.

Nadchodzące wydarzenie pokaże, że zarówno start-upy jak i uznane marki poprawiają doświadczenia klientów, optymalizują operacje i wspierają podróż branży w stronę zerowej emisji netto.

W tym roku nacisk zostanie położony również na podróżowanie świadome ekologicznie. ATM 2024 skupi się na wykorzystaniu innowacji, aby przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Celem jest stworzenie bardziej zrównoważonego sektora podróży i turystyki dla przyszłych pokoleń.

W 30. edycji ATM, która odbyła się w maju 2023 r., wzięło udział ponad 40 000 specjalistów z branży turystycznej, w tym 30 000 odwiedzających, co było swoistym rekordem. Na targach można było sptkać ponad 2100 wystawców i przedstawicieli z ponad 155 krajów.

Targi ATM 2024 organizowane są wspólnie z Dubai World Trade Center i Departamentem Gospodarki i Turystyki Dubaju. Linie Emirates są oficjalnym przewożnikiem targów, a IHG Hotels & Resorts został oficjalnym partnerem hotelowym.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *