TTG Polska Dziennik Turystyczny

Aresztowanie pijanego pasażera w Kanadzie

13 kwietnia, na rejsie wykonywanym przez Fischer Air Polska na trasie z Warszawy na Dominikanę przez Gander w Kanadzie, pijany i agresywny pasażer  decyzją władz imigracyjnych  został aresztowany w Gander.

Pasażer został deportowany do Polski powrotnym rejsem w dniu 14.04. Procedura wycofania pasażera i jego bagażu spowodowała znaczne opóźnienie samolotu.

Fischer Air Polska wielokrotnie informował pasażerów na swojej stronie internetowej o zakazie spożywania własnego alkoholu podczas rejsu zgodnie z regulacjami dotyczącymi zakupów w strefie wolnocłowej na podstawie ustawy Prawa Lotniczego, jednakże pasażerowie w dalszym ciągu nie stosują się do powyższych przepisów.

W związku z powtarzającymi się głównie na tej trasie przypadkami pijaństwa i agresji wśród pasażerów i wywołanym tymi zachowaniami zagrożeniem bezpieczeństwa lotu,  od najbliższego rejsu zostanie wprowadzony całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na pokładzie, jak również zakaz wnoszenia własnego alkoholu wcześniej zakupionego w strefie wolnocłowej lotniska.

Alkohol wnoszony na pokład zostanie zdeponowany przez załogę i oddany po lądowaniu w porcie docelowym. Ponadto decyzją Zarządu Fischer Air Polska,pasażerowie pod wpływem alkoholu nie będą wpuszczani na pokład samolotu.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *