TTG Polska Dziennik Turystyczny

ATM 2024: Eksperci badają możliwości rynku turystycznego w Indiach

Virendra Jain, dyrektor generalny i współzałożyciel VIDEC
Virendra Jain, dyrektor generalny i współzałożyciel VIDEC

Indie zmierzają w kierunku stania się kluczowym rynkiem dla globalnej turystyki, napędzanym znacznym wzrostem gospodarczym, zmianami demograficznymi i poprawą infrastruktury.

Do takich wniosków można dojść po sesji „Odblokowanie prawdziwego potencjału indyjskiej turystyki”, która miała miejsce na ATM 2024 Global Stage podczas trwających w Dubaju targów Arabian Travel Market (ATM)

Virendra Jain, dyrektor generalny i współzałożyciel VIDEC, firmy doradczej i analitycznej zajmującej się branżą turystyczną i hotelarską, podzielił się kluczowymi spostrzeżeniami, w tym ocenami możliwości rynkowych, analizą kanałów dystrybucji, charakterystyką i zachowaniem podróżnych z Indii oraz prognozami dotyczącymi trendów w zakresie podróży wyjazdowych z Indii.

Według raportu VIDEC w 2023 roku ponad trzy czwarte ankietowanych respondentów jako priorytet wydatków uznaniowych traktuje podróże i turystykę. Z raportu wynika również, że 59% podróżnych w Indiach woli krótkie weekendowe wyjazdy, a 79% wybiera kierunki krajowe zamiast międzynarodowych. Spośród podróżnych międzynarodowych 84% to osoby podróżujące po raz pierwszy, przy czym najpopularniejsze kierunki to Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur, wybierane głównie ze względu na bliskość, klimat i atrakcyjność kulturową.

– Główną motywacją do tych podróży jest potrzeba odpoczynku od codziennego życia. W połączeniu z rosnącą znajomością technologii cyfrowych w Indiach i ulepszeniami infrastruktury, trendy te przekształcają Indie w dynamiczny rynek źródłowy dla turystyki globalnej, co wymaga ukierunkowanych strategii zaangażowania, aby wykorzystać ten wzrost – powiedział Virendra Jain, przedstawiając wnioski z raportu.

Po prezentacji na ATM 2024 Global Stage odbyła się sesja panelowa India Market Insights Summit. Prelegenci podkreślili strategiczne znaczenie zrozumienia indyjskiego rynku turystycznego oraz potrzebę przygotowania innowacyjnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb planów marketingowych, koncentrując się na takich sektorach, jak podróże lotnicze, hotele, kolej czy międzynarodowy tranport autokarowy.

– Dzisiejsza dyskusja na temat indyjskiego rynku turystycznego podkreśliła bogactwo możliwości i strategiczne znaczenie zróżnicowanych podejść marketingowych, które zaspokajają wyjątkowe potrzeby indyjskich podróżników. Sesja ta stanowi wstęp do głębszego zrozumienia i współpracy między specjalistami z branży turystycznej na Bliskim Wschodzie, a indyjskimi przedsiębiorstwami z branży turystycznej – uważa Danielle Curtis, dyrektor Arabian Travel Market.

Targi Arabian Travel Market, które odbywają się w Dubai World Trade Center, potrwają do 9 maja 2024 r.

Więcej informacji o targach na stronie https://www.wtm.com/atm/en-gb.html.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *