TTG Polska Dziennik Turystyczny

ATM 2024 pod hasłem „Transformacja podróży poprzez przedsiębiorczość”

ATM 2024

31. edycja ATM poświęcona będzie turystyce wypoczynkowej, ale również sposobom, w jaki podróże biznesowe, luksusowe i MICE wpływają na destynacje, hotele i linie lotnicze.

31. edycja Arabian Travel Market (ATM) odbędzie się w Dubai World Trade Centre (DWTC) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w terminie od poniedziałku 6 do czwartku 9 maja 2024 r.

Zgodnie z prognozami Statista, przychody na globalnym rynku podróży i turystyki osiągną w tym roku 854,7 miliarda dolarów. Sektor ma rosnąć w tempie skumulowanej rocznej stopy wzrostu (CAGR) wynoszącej 4,42 procent w latach 2023-27, przekraczając granicę biliona dolarów w ciągu najbliższych czterech lat.

Allied Market Research wycenił globalny rynek podróży służbowych na 689,7 miliarda dolarów w 2021 roku, przewidując, że segment ten wzrośnie do 2,1 biliona dolarów do 2031 roku. Tymczasem globalny rynek luksusowych podróży jest na dobrej drodze do przekroczenia 440 miliardów dolarów do końca tej dekady, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Coherent Market Insights. Segment MICE nadal wnosi cenny wkład w krajach GCC, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie w najnowszym raporcie rocznym DWTC dotyczącym oceny wpływu ekonomicznego (EIA) oszacowano, że całkowita produkcja branżowa  – w ramach 63 wydarzeń na dużą skalę – przekroczyła 3,5 miliarda dolarów w 2022 roku.

Zgodnie z hasłem przewodnim ATM 2024 „Transforming Travel Through Entrepreneurship” („Transformacja podróży poprzez przedsiębiorczość”), uczestnicy targów zastanowią się, w jaki sposób segmenty rekreacji, biznesu, dóbr luksusowych i MICE napędzają wzrost gospodarczy i zrównoważony rozwój w destynacjach, hotelarstwie i lotnictwie, tworząc nowe możliwości dla przedsiębiorców i inwestorów z całego Bliskiego Wschodu i nie tylko.

Według danych opublikowanych przez Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC), sektor podróży i turystyki jest na dobrej drodze do wniesienia 49,18 miliarda dolarów do samej gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2023 roku. Przewiduje się, że do 2033 r. liczba ta osiągnie 64,12 miliarda dolarów, co stanowi imponujące 10,2 procent PKB kraju.

Oczekuje się, że wraz z rozwojem branży turystycznej na Bliskim Wschodzie stworzy ona nowe miejsca pracy i dochody dla milionów ludzi z całego świata. Na przykład rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich szacuje, że do 2027 r. rynek podróży i turystyki w tym kraju będzie wspierał 770 000 miejsc pracy. Jednocześnie oczekuje się, że sektor ten będzie generował coraz większe dochody dla gospodarek regionalnych – według Światowej Organizacji Turystyki ONZ (WTO) podróżujący z Zatoki Perskiej wydają około 6,5 razy więcej niż turyści z innych części świata.

Zrównoważony rozwój będzie kolejnym kluczowym tematem ATM 2024, ponieważ targi opierają się na zobowiązaniach do zerowej emisji netto nakreślonych podczas 30. edycji ATM.  Dubajski Departament Gospodarki i Turystyki (DET), partner ATM, zaprezentuje swoje wysiłki na rzecz ochrony środowiska i zapewnienia Emiratowi bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości. Pionierskie inicjatywy, takie jak Dubai Sustainable Tourism, Dubai Can i Dubai Carbon Calculator – w połączeniu z organizacją COP28 w tym roku – będą stanowić idealne tło dla uczestników ATM, którzy chcą zidentyfikować możliwości związane z odpowiedzialną turystyką w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na całym Bliskim Wschodzie.

Partnerami strategicznymi ATM 2024, organizowanym we współpracy z Dubai World Trade Centre, są: Departament Gospodarki i Turystyki (DET), partner w zakresie destynacji; Emirates, oficjalny partner z linii lotniczych; IHG Hotels & Resorts, Oficjalny Partner Hotelowy oraz Al Rais Travel, Oficjalny Partner DMC.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *