TTG Polska Dziennik Turystyczny

ATM 2024: Turystyka Jamajki stawia na kapitał ludzki

Edmund Bartlett

Minister Turystyki Jamajki, Edmund Bartlett, wzywa do zwiększenia nacisku na rozwój kapitału ludzkiego, który ma kluczowe znaczenie dla przyszłości turystyki w małych państwach wyspiarskich, takich jak Jamajka. Minister mówił o tym podczas panelu „The New Age of Island Tourism” na targach Arabian Travel Market w Dubaju.

– Przyszłość turystyki będzie zależeć od innowacji, elastyczności i kreatywności naszych pracowników, którzy stanowią serce naszej branży hotelarskiej. To dzięki poświęceniu i zaangażowaniu naszych pracowników zdołaliśmy wyjść z pandemii i rozwijać się. Nasi pracownicy stanowią podstawę sukcesu, w tym wysoki wskaźnik ponownych odwiedzin na poziomie 42% – powiedział minister Edmund Bartlett.

– Podniesienie kwalifikacji personelu zwiększy możliwości zarobkowe i przyczyni się do rozwoju turystyki w kraju. Stawiamy na budowanie kapitału ludzkiego, w który inwestujemy za pośrednictwem The Jamaica Centre of Tourism Innovation – dodaje minister.

The Jamaica Center of Tourism Innovation powstało w celu zapewnienia certyfikacji studentom i absolwentom kierunków hotelarskich, turystycznych czy gastronomicznych, a także osobom pracującym w branży turystycznej. Od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. certyfikat uzyskało ponad 3,3 tys. osób.

– Wdrożenie programu zarządzania hotelarstwem i turystyką skierowaliśmy także do uczniów szkół średnich, aby posiadać wykwalifikowaną kadrę wśród następnego pokolenia pracowników branży turystycznej – dodał Minister Bartlett.

Minister przewodniczy delegacji Jamajki na targach Arabian Travel Market odbywających się w Dubaju. W ciągu ostatnich trzech dekad Arabian Travel Market stał się wiodącym światowym wydarzeniem umożliwiającym rozwój branży turystycznej, w którym biorą udział tysiące uczestników. Podczas targów minister Bartlett będzie prowadził rozmowy w ramach swojej strategicznej misji przyciągnięcia coraz większej liczby turystów na Jamajkę.

Więcej informacji o targach na stronie https://www.wtm.com/atm/en-gb.html.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *