TTG Polska Dziennik Turystyczny

ATM 2024: Wykorzystanie potencjału turystycznego Chin na Bliskim Wschodzie

Arabian Travel Market

Wykorzystanie przewidywanego wzrostu turystyki w Państwie Środka było kluczowym tematem szczytu Market Insights Summit na Arabian Travel Market (ATM), który badał potencjał rynków rozwijających się, takich jak Chiny.

Eksperci zagłębili się w skuteczne strategie przyciągania i angażowania chińskich podróżników. W panelu uczestniczyli Sukhpreet Singh Ghataura, dyrektor ds. rozwoju w MEAI Huawei, Lu Pan, wiceprezes ds. marketingu w Shanghai Dongfang Newspaper Co., Ltd oraz Sienna Parulis Cook, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Dragon Trail International.

– Między pierwszym kwartałem 2023 r. a pierwszym kwartałem 2024 r. liczba chińskich turystów wyjeżdżających na Bliski Wschód wzrosła o 54%, przy czym najpopularniejszymi kierunkami w regionie są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Arabia Saudyjska. W 2023 r. 10% światowych podróży wygenerowały Chinach, a ich łączne wydatki wyniosły około 265 miliardów dolarów. Główną siłą napędową wyjazdów turystów z Chin są doświadczenia kulturalne, jakich mogą doznać w obcych krajach – powiedział Sukhpreet Singh Ghataura.

Według badań Huawei 66% osób podróżujących na Bliski Wschód pragnie przeżyć odmienne doświadczenia kulturalne, a większość chińskich turystów wyjeżdżających z kraju kieruje się takimi czynnikami, jak oferta luksusowa i atrakcje sportowe. Badanie wykazało również znaczny wzrost w segmencie podróży seniorów z klasy średniej, którzy preferują podróże luksusowe.

– Z badań konsumenckich przeprowadzonych przez Dragon Trail International wynika, że w tym roku widzimy znaczny wzrost chęci podróżowania. W 2023 r. 30% chińskich podróżnych stwierdziło, że nie opuściłoby Chin, a obecnie liczba ta spadła do 10%. Spośród ankietowanych w tym roku 5% już podróżowało, a 18% zarezerwowało podróż, z czego 94% zarezerwowało podróż do więcej niż jednego miejsca docelowego – skomentowała Parulis Cook.

Cook podkreśla, że podczas wyjazdów zagranicznych podróżni z Chin chcą poznawać głównie przyrodę i kulturę, które znacznie różnią się od ich ojczystych krajobrazów.

– Oprócz tradycyjnych i cyfrowych platform marketingowych, poczta pantoflowa jest potężnym narzędziem w promowaniu podróży i turystyki wśród chińskich turystów. Ożywienie w turystyce wyjazdowej w Chinach można opisać raczej jako „spiralę wzrostową”, a nie wzrost liniowy – dodaje Lu Pan.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *