TTG Polska Dziennik Turystyczny

Baleary: Michael Douglas promuje w Warszawie „rajską wyspę”

Na niecodzienny pomysł wpadł rząd Balearów, żeby przyciągnąć polskich turystów na Baleary. Postanowił przybliżyć warszawiakom i obecnym w mieście turystom kulturę i kuchnię czterech wysp położonych na Morzu Śródziemnym, z których najbardziej znana jest Majorka – „Rajska Wyspa”, najchętniej odwiedzana przez Polaków.

10140706.jpg

W czasie dwóch dni prezentacji na Rynku Nowego Miasta była okazja do poznania tego, co  najbardziej fascynuje i przyciąga turystów na wyspy, gdyż Rząd Balearów zaprosił do stolicy znanego aktora i producenta, zdobywcę filmowych Oscarów – Michaela Douglasa wielkiego miłośnika tej części Hiszpanii. Michael Douglas jest założycielem centrum kulturalnego Costa Nord, znajdującego się w zabytkowej rezydencji w Valldemossa na Majorce. Zadaniem centrum jest promocja turystyki i przybliżenie odwiedzającym fascynującego krajobrazu gór Sierra Tramuntana, ich szczególnego charakteru, fauny i flory. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc, o czym świadczą dane – ponad 90 000 osób rocznie. Od listopada 2003 r. właścicielem Costa Nord jest rząd Balearów. Michael Douglas promuje i wspiera swoim nazwiskiem wyspę i centrum kulturalne.

Krótka wizyta gwiazdy Hollywood oraz konferencja prasowa promująca Archipelag Balearów, która odbyła się w Hotelu La Regina na Nowym Mieście ściągnęła tłumy zainteresowanych. W konferencji wzięli udział: Minister Turystyki Wspólnoty Autonomicznej Wysp Balearów – Joan Flaquer Riutort, Ambasador Hiszpanii w Polsce – Rafael Mendivil oraz Francesco Fiol – Radca ds Edukacji i Kultury. Ponadto w konferencji uczestniczyli pozostali członkowie oficjalnej delegacji Balearów: Francisco Salas Director Gabinetu Rządu Balearów, Javier Cases Sekretarz Generalny, Raimundo Alabern – Direktor IBATUR Instytutu Turystyki Balearów, Szef Gabinetu  Kultury – Sebastià Barceló Serra, Marilena Jover zarządzająca Pałacem Kongresów oraz Miguel Miralles z Roc Hotels. Gościom towarzyszyli Konsul Honorowa Majorki, zafascynowana Polską – Silvia Riera oraz dyrektor Turespana w Polsce, radca ds. turystyki, rodowity majorkańczyk – Guillermo Puerto Rosello.

 

Podczas wizyty w Warszawie Michael Douglas opowiedział  o swoich fascynacjach „rajską wyspą”,  o ośrodku  Costa Nord na Majorce oraz zachęcił do odwiedzenia pozostałych wysp wchodzących w skład Archipelagu, mniej znanych polskim turystom.

Podczas konferencji prasowej odbyła  się emisja filmu dokumentalnego – w roli narratora wystąpił sam Douglas, prezentującego najbardziej znane postacie kultury, polityki i sztuki związane i zafascynowane  tym regionem Hiszpanii. Wycieczka po Sierra Tramuntana, górach położonych na północy Majorki pokazująca najwspanialsze miejsca wyspy, w tym bliską Polakom Valldemossę, gdzie znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina upamiętniające jego pobyt z francuską pisarką – George Sand czy najbardziej popularne miejsce pielgrzymowania,  Sanktuarium Czarnej Madonny – klasztor w Lluc, na pewno zachęciły zebranych do zainteresowania się Archipelagiem Balearów.

Po konferencji prasowej Michael Douglas wraz z ministrem Joanem Flaquer Riutort oraz towarzyszącymi Im gośćmi otworzyli  na Rynku Nowego Miasta prezentację  kulturalno – turystyczną  Balearów.

Współorganizatorami prezentacji byli: IBATUR (Institut Balear de Turisme) oraz polskie przedstawicielstwo Biura Turystyki Państwa Hiszpańskiego.

Tekst i zdjęcie: bt

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *