TTG Polska Dziennik Turystyczny

Baleary stawiają na polskich turystów

Polska jest głównym rynkiem strategicznym Balearów. Władze hiszpańskiego archipelagu na Morzu Śródziemnym starają się wypromować swoje wyspy i zachęcić Polaków do przyjazdu.

Joan Flaquer, radny ds. turystyki w Palma de Mallorca, stolicy regionu przyznał – Polska jest naszym głównym rynkiem strategicznym w Europie Środkowowschodniej ze względu na ogromny potencjał wzrostu gospodarczego w ciągu najbliższych 10 lat.

W dniach od 7 do 9 lipca na warszawskim Placu Zamkowym, Balearski Instytut Turystyki (Ibatur) przedstawi ofertę turystyczną wysp. W tych dniach Plac Zamkowy zamieni się w średniowieczny rynek, na którym zostanie zaprezentowane piękno archipelagu oraz jego oferta turystyczna. Lokalne władze Balearów poinformowały, że zamierzają na promocję ściągnąć tysiące Polaków.

Flaquer zapraszał – Planujemy liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Polacy będą mogli spróbować specjałów kuchni balearskiej, zagrają grupy muzyczne z wysp, nie zabraknie też zabaw dla dzieci.

Jednak główną atrakcją będzie holywoodzka gwiazda i "twarz Balearów" – Michael Douglas. Amerykański aktor, który na Balearach ma swój dom, już wcześniej zajmował się promocją wysp na międzynarodowych targach turystycznych w Londynie, Berlinie i w Madrycie. W lipcu będzie przekonywał Polaków, że warto pojechać na Baleary.

Obecnie wakacje na śródziemnomorskich wyspach spędza co roku około 28 tys. Polaków. Raimundo Alabern, dyrektor Ibatur uważa, że liczba ta zwiększy się jeszcze w ciągu najbliższych lat. Alabern podkreślił też, że ruch lotniczy z Polski na Baleary rośnie w ogromnym tempie – aż o 60% rocznie.

Onet.pl, 07.06.2006

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *