TTG Polska Dziennik Turystyczny

Bamboo Airways ponownie zawiesza loty

Samolot Bamboo Airways na płycie lotniska
Fot. Unsplash

Bamboo Airways, wietnamska tania linia lotnicza, zawiesiła niedawno kilka tras krajowych, w tym loty do popularnych miejsc turystycznych, takich jak Phu Quoc i Da Lat.

Linia lotnicza wstrzymała loty między Da Nang a Da Lat, jako powód swojej decyzji podając potrzebę skupienia się na efektywności operacyjnej.

W tym tygodniu Bamboo Airways zawiesiło połączenie Hanoi–Phu Quoc, po zawieszeniu trzy tygodnie temu połączenia HCMC–Phu Quoc. Linia lotnicza jest jedyną wietnamską linią lotniczą obsługującą trasę Can Tho-Phu Quoc, która również została zawieszona w zeszłym miesiącu. Ponadto w zeszłym miesiącu linia lotnicza wstrzymała kilka międzynarodowych tras do Azji i Europy.

Obecnie Bamboo Airways obsługuje 32 trasy krajowe, łączące Hanoi i HCMC z takimi miejscami docelowymi jak Con Dao, Da Nang, Quy Nhon, Nha Trang i Hue.

W zeszłym miesiącu Bamboo Airways mianowało Luonga Hoai Nama, byłego szefa Pacific Airlines i Air Mekong, na swojego nowego dyrektora generalnego w ramach znaczących działań restrukturyzacyjnych. Posunięcie to jest następstwem serii zmian w kierownictwie spółki, które nastąpiły po aresztowaniu jej prezesa, Trinha Van Quyeta, w marcu poprzedniego roku w związku z zarzutami manipulacji i oszustw na giełdzie.

 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *