TTG Polska Dziennik Turystyczny

Barowa rewolucja w PKP Intercity

PKP Intercity chce zmienić oblicze Warsu. Dosłownie i w przenośni. Pierwsze efekty mają być widoczne jeszcze w tym roku. Obecnie wagony Warsu wyglądają jak z poprzedniej epoki, dlatego zmianie ma ulec zarówno wystrój jak i oferta gastronomiczna – poinformował Czesław Warsewicz pełniący obowiązki prezesa PKP IC.

Spółka ma 79 wagonów barowych i 18 restauracyjnych, które dzierżawi od niej Wars. Te pierwsze stopniowo trafią na złom. Jednocześnie PKP IC chcą zmodernizować i przerobić na barowe 50 z około 1,3 tys. posiadanych wagonów do końca 2008 r. – napisał "Puls Biznesu".

– Zamiast lad barowych znajdą się tam wygodne stoliki do siedzenia, więc będzie mogło korzystać z nich więcej osób. Zmieni się też wystrój – mówi Czesław Warsewicz. Aktualne potrzeby PKP IC to około 50 zmodernizowanych wagonów barowych. Skąd na to pieniądze? Spółka podpisała niedawno umowę kredytową z EBI, ma też najlepszą sytuację finansową ze wszystkich spółek grupy PKP. Po siedmiu miesiącach 2006 r. zanotowała 16 mln zł zysku. Lipiec zamknęła 7 mln zysku netto i ponad 97 mln zł przychodów ze sprzedaży (nie uwzględniając 8,5 mln zł rekompensaty z Funduszu Kolejowego za utracone przychody z tytułu dopłat do biletów w latach 2002-03, które w lipcu wpłynęły na jej konto).

Żeby przeobrazić Wars, musimy skoordynować działania z zarządem tej spółki – mówi Czesław Warsewicz. Do końca sierpnia władze Warsu, w którym większościowy udział mają PKP Intercity, mają przedstawić głównemu udziałowcowi szczegółowy raport razem z harmonogramem wprowadzania zmian. Oprócz wyglądu wagonów zmieni się też oferowane menu. Potrawy mają być lepszej jakości i dzięki obniżce marż tańsze. Pojawi się nowe wyposażenie i nowi dostawcy.
 
Źródło: www.wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *