TTG Polska Dziennik Turystyczny

Baza Ryanaira w Polsce za rok

Ryanair – irlandzki tani przewoźnik otworzy w tym roku nową bazę, ale nie w Polsce. O bazę irlandzkiej linii walczy kilka polskich miast, jej otworzenie oznacza pracę dla kilkudziesięciu osób.

Jest to również gwarancja uruchomienia dodatkowych połączeń z lotniska, gdyż port bazowy to hotel dla samolotów, z którego co rano odlatują "do pracy", rozwożąc pasażerów po Europie. Za taki nocny postój linia płaci lotnisku. Umiejscowienie samolotu w bazie to także zyski dla regionu.

Jedna maszyna rocznie przewozi około 400 tys. pasażerów. Wielu z nich to turyści, którzy w mieście pozostawiają swoje pieniądze. Szacuje się, że 100 tys. pasażerów tworzy około stu nowych miejsc pracy w lokalnej gospodarce (hotele, restauracje, sklepy, firmy taksówkowe). Każdy samolot w bazie oznacza zatem minimum 400 miejsc pracy.

Dlatego właśnie plany Ryanaira wzbudzają duże emocje. Jeszcze we wrześniu linia ma ogłosić nową bazę. Nie będzie to jednak żaden z polskich portów, gdyż rozmowy z polskimi miastami cały czas trwają. Decyzja o otwarciu portu zapadnie nie wcześniej niż w 2007 roku.

Źródło: www.wnp.pl 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *