TTG Polska Dziennik Turystyczny

Będą specjalne pociągi na Mundial

PKP Intercity przygotowuje specjalne pociągi dla kibiców wybierających się na Mundial w Niemczech.

PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne poinformowały również, że wydłużają czas obowiązywania niektórych biletów na koniec kwietnia i początek maja.

Na mecze reprezentacji Polski z Ekwadorem 9 czerwca w Gelsenkirchen, z Niemcami 14 czerwca w Dortmundzie i z Kostaryką 20 czerwca w Hanowerze, PKP Intercity przygotowuje specjalne pociągi bezpośrednie. Będą one zabierać pasażerów – w zależności od liczby otrzymanych zgłoszeń – ze stacji w: Warszawie, Kutnie, Koninie i Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Lesznie, Gdańsku lub Gdyni i Bydgoszczy.

Przewoźnik zapowiedział też, że od 8 do 15 maja w kioskach Ruchu na terenie całego kraju będzie można kupić "Pakiet Podróżnika Wojażer", czyli książeczkę z czterema biletami, ważnymi na przejazdy w całym kraju od 1 czerwca do 9 grudnia 2006 roku.

Od najbliższego weekendu w pociągach kategorii InterCity można znaleźć Biblioteczkę Podróżnika. Podczas wakacji będzie kursował specjalny wagon (po trosze czytelnia, po trosze księgarnia), w którym aktorzy będą czytać pasażerom książki. Będą też spotkania autorskie, możliwość rozmów i zdobycia autografu autora.

W czasie wakacji przewoźnik zaproponuje muzykę na żywo w pociągach. W maju na stronie internetowej pojawi się rozkład jazdy specjalnego muzycznego wagonu. Będzie jeździł w pociągach stałego kursowania; zagrają w nim wykonawcy prezentujący różnorodne style muzyczne – od jazzu przez bluesa po pop.

Nowe oferty wprowadzają również Koleje Mazowieckie (KM). Od 28 kwietnia do 30 września podróżny posiadający ważny bilet może nieodpłatnie przewieźć pociągiem KM jeden rower w przedziale dla podróżnych z większym bagażem ręcznym. Można też bezpłatnie przewieźć psa, z aktualnym świadectwem szczepienia, na smyczy i w kagańcu.

Jak poinformowały PKP Przewozy Regionalne, podczas majowego długiego weekendu w trasy ruszą 52 dodatkowe pociągi pospieszne. "Tani bilet turystyczny", umożliwiający podróżowanie wszystkimi pociągami regionalnymi i pospiesznymi spółki, będzie ważny od godz. 18.00 w piątek 28 kwietnia do godz. 6.00 w czwartek 4 maja.

PKP Intercity poinformowały, że wydłużają czas obowiązywania "Biletu weekendowego". Bilet weekendowy będzie obowiązywał od piątku 28 kwietnia od godz. 18.00 do środy 3 maja do godz. 24.00.

Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *