TTG Polska Dziennik Turystyczny

Będzie trzecia wieża kościoła Mariackiego?

Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Podgorze.pl na projekt koncepcji architektoniczno-urbanistycznej trzeciej wieży w kościele Mariackim.

Jury w składzie: Krzysztof Piasecki, Robert Makłowicz, Zygmunt Konieczny, Konrad Myślik i Michał Rusinek miało bardzo trudne zadanie i do ostatniej chwili nie było wiadomo, która koncepcja trzeciej wieży zwycięży. Wczoraj w nocy zdecydowali, że spośród sześciu projektów nadesłanych na konkurs order Majchrewki powinien przypaść projektantom z Łodzi.

Zespół redo_group+ tworzy trójka studentów V roku architektury wnętrz łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania: Katarzyna Mroczkowska, Bartosz Malinowski i Magdalena Piwowar.

– Z Krakowem jesteśmy związani jedynie emocjonalnie. Bardzo lubimy tu przyjeżdżać i przesiadywać na Rynku lub na Kazimierzu.

Podgorze.pl planuje zorganizować na Rynku Głównym wystawę wszystkich nadesłanych prac. – O ile dostaniemy pozwolenie z urzędu miasta. Podczas ekspozycji autorom zwycięskiego projektu zostanie wręczony order Majchrewki – zapowiada Anna Kierzkowska z Podgorze.pl. Teraz – zgodnie z celem konkursu – przygotowujemy wniosek do wydziału architektury o wydanie warunków zabudowy i zwrócimy się o opinię do wojewódzkiego konserwatora zabytków – Stowarzyszenie Podgorze.pl oburzone niektórymi działaniami inwestycyjnymi w zabytkowych częściach miasta i brakiem zdecydowanych reakcji na nie urzędu miasta w lipcu ogłosiło konkurs na projekt koncepcji trzeciej wieży. Zamierzają przejść całą urzędową ścieżkę, jaką przechodzi każdy, kto stara się w Krakowie coś wybudować, przebudować lub dobudować. Po rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego teraz rozpoczynają starania o niezbędne pozwolenia, opinie, decyzje itd.

Źródło: Gazeta.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *