TTG Polska Dziennik Turystyczny

Bezpośrednie loty Air China do USA wznowione po 4 latach

Air China
Fot. Unsplash

Air China, flagowy chiński przewoźnik, po prawie czterech latach wznowił bezpośrednie loty do USA między Waszyngtonem a Pekinem.

Samolot linii Air China wystartował we wtorek z Pekinu do Waszyngtonu, co stanowi pierwszy bezpośredni lot chińskiej linii lotniczej z Chin do Stanów Zjednoczonych od czasu zwiększenia ilości lotów od 9 listopada.

W następstwie szczytu przywódców Chin i Stanów Zjednoczonych, na którym obie największe gospodarki osiągnęły porozumienie, na początku przyszłego roku liczba regularnych lotów pasażerskich ulegnie dalszemu wzrostowi.

Lot CA817 wystartował z międzynarodowego lotniska w Pekinie o godzinie 12:35, stając się pierwszym bezpośrednim lotem w ramach nowej rundy. Warto zauważyć, że 13 listopada z tego samego lotniska wyleciał również samolot UA889 linii United Airlines, co stanowiło początek bezpośrednich lotów między USA a Chinami.

W bieżącym sezonie zimowo-wiosennym rozpoczynającym się 9 listopada liczba bezpośrednich lotów między Chinami a Stanami Zjednoczonymi wzrośnie do 70 tygodniowo z poprzednich 48, a liczba lotów w obie strony wzrośnie do 35 z 24. Udział w zwiększeniu ruchu mają różni chińscy przewoźnicy, w tym Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Hainan Airlines i Sichuan Airlines.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *