TTG Polska Dziennik Turystyczny

Bielsko-Biała w Ustce

Już po raz siódmy Bielsko-Biała i region Beskidów prezentowały się w lipcu w Ustce. To nadmorskie miasto liczy ok. 18.000 mieszkańców i jako jedyne obok Sopotu w województwie pomorskim posiada status uzdrowiska. Ustka jest nadmorskim kąpieliskiem na środkowym wybrzeżu o niepowtarzalnych warunkach krajobrazowych.

Wielu mieszkańców Bielska-Białej i regionu w latach siedemdziesiątych i osiem- dziesiątych minionego stulecia spędzało urlop nad polskim morzem właśnie w Ustce. Do jednych z najładniejszych ośrodków należało sanatorium „Radość” – Ośrodek Wczasowo-Sanatoryjny Zakładów Przemysłu Wełnianego w Bielsku-Białej. Dziś także wielu mieszkańców naszego miasta jeździ na wakacje do Ustki. Aby przybliżyć bielszczanom wspaniałe walory turystyczne Ustki, a mieszkańcom Ustki miasto Bielsko Biała i Beskidy nawiązano kontakty między oboma miastami. 20 lipca 2002 na usteckiej promenadzie władze obu miast podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy.

Na nadmorskiej promenadzie w dniach 22 i 23 lipca 2006 r. zorganizowano Festyn Rekreacyjno-Rodzinny pod nazwą „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce”. Na specjalnej estradzie wystąpiła Kapela Góralska WIECHA, zespoły muzyczne: LORD, Anty Babylon System. Dla miłośników muzyki country zagrał znany i  popularny zespół GRUPA FURMANA, laureat festiwali w Mrągowie. Swoje wyroby zaprezentowali beskidzcy twórcy ludowi. Były koronki z Koniakowa, obrusy z haftem makowskim, figurki z drewna – świątki, ptaszki, koniki. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć przygody Bolka i Lolka, dwóch sympatycznych urwisów, które zostały zrealizowane w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Przez dwa dni na usteckiej promenadzie, czynne było st oisko gastronomiczne ze specjałami regionalnej kuchni beskidzkiej. Skosztować  można było specjalną zupę kwaśnicę wychwalaną w jednej z piosenek przez braci Golców, świńskie ryje z rożna, golonki, kiełbaski, szaszłyki, owcze serki oscypki i inne smakołyki. Dla dorosłych przygotowano specjalne góralskie napoje. W ramach imprezy promocyjnej zorganizowane zostały konkursy dla najmłodszych i dorosłych, gry i zabawy na plaży.  Rozegrano IV. Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej o puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy, w którym zagrali zawodnicy ze Słowacji i Polski.

Do udziału w promocji nad Bałtykiem zaproszeni zostali przedstawiciele Euroregionu Beskidy oraz członkowie Beskidzkiej Izby Turystyki, którzy przygotowali bardzo atrakcyjna ofertę zimowego i całorocznego wypoczynku w Beskidach.

Mieszkańcy Ustki oraz Pomorza i tysiące wczasowiczów miało okazję poznać nasze miasto, region i Beskidy. Organizatorem Festynu Rekreacyjno-Rodzinnego pod nazwą „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce” był Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta w Ustce.
        
Piotr Gibiec

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *