TTG Polska Dziennik Turystyczny

Bilet elektroniczny coraz powszechniejszy

LOT rozpoczął sprzedaż biletów elektronicznych etix® na kolejne połączenia – do Zurichu i Genewy. W 2006 roku planowane jest wprowadzenie biletów elektronicznych na rejsach do kolejnych portów w Skandynawii, Beneluksie oraz do Budapesztu, Nicei, Istambułu i Toronto.

Etix® jest biletem wygodnym i bezpiecznym. Jest również tani, zarówno dla pasażera, jak i dla linii lotniczej. Oznacza m.in. uproszczenie i przyśpieszenie obsługi pasażerów, a więc obniżkę kosztów.

Wszystkie dane pasażera oraz informacje o podróży i taryfie, które drukowane są na tradycyjnym bilecie przechowywane są w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Pasażer, dokonując rezerwacji i zakupu biletu etix telefonicznie lub w internecie, otrzymuje potwierdzenie transakcji i numer biletu. Przy odprawie wystarczy okazać potwierdzenie dokonanej transakcji oraz dowód tożsamości.

Bilety elektroniczne są już dostępne na wszystkie rejsy krajowe PLL LOT oraz na wybrane własne połączenia zagraniczne w tym do: Nowego Jorku, Chicago, Paryża, Pragi, Berlina, Frankfurtu, Monachium, Hamburga i Dusseldorfu, Wiednia, Londynu i Manchesteru, Lyonu oraz do Tel Avivu.

Aby bilet elektroniczny stał się realną alternatywą dla biletu papierowego, musi obejmować również podróże z przesiadkami – odbywane samolotami różnych przewoźników. Star Alliance – globalny sojusz lotniczy, którego członkiem jest LOT – to lider we wdrażaniu tego typu biletów. LOT podpisał już szereg porozumień z innymi liniami lotniczymi dzięki, którym może już zaoferować swoim pasażerom bilety elektroniczne na ich połączenia – są wśród nich przewoźnicy zrzeszeni w Star Alliance (Air Canada, bmi, Lufthansa, All Nippon Airways, Air New Zealand, Austrian, Asiana, Varig, Singapore Airlines, Thai Airways, TAP Portugal i amerykański United).  Obecnie wdrażane są kolejne umowy z SAS-em, Spanairem oraz regionalnym Blue1.

LOT planuje podpisuje takich umów również z liniami spoza aliansu – British Airways, SN Bruselss, Malevem, American Airways oraz KLM.  

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *