TTG Polska Dziennik Turystyczny

Bill Gates wspiera Tanzanię

Najbogatszy Amerykanin Bill Gates odwiedzający Tanzanię jako turysta, na prośbę prezydenta narodów Afryki Wschodniej – Jakaya Kikwete, wesprze szybko rozwijającą się branżę turystyczną tego kraju.

Bill Gates podpisał porozumienie dwustronne z prezydentem Tanzanii w Cape Town  w Południowej Afryce. Miało to miejsce w tym tygodniu podczas forum przywódców afrykańskich rządów zorganizowanym przez korporację Microsoft w celu promocji technologii informatycznej w administracji rządów afrykańskich.

Prezydent Kikwete poprosił amerykańskiego miliardera o wsparcie turystyki Tanzanii  w dziedzinie technologii, co sprawi że to wschodnio afrykańskie państwo będzie liderem wiodących afrykańskich zakątków turystycznych.

Tanzania obfituje w atrakcje turystyczne zarówno naturalne jak i stworzone przez człowieka.  Tak, jak i inne biedne afrykańskie państwa nie zrobiła za wiele dla rozwoju turystyki, i równie niewiele aby dorównać standardom globalnej turystyki szczególnie na obszarze reklamy, infrastruktury i rozwoju technologicznego.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *