TTG Polska Dziennik Turystyczny

Biuro Open Travel ogłosiło upadłość

W dniu wczorajszym marszałek województwa kujawsko pomorskiego wystąpił z wnioskiem o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych na kwotę około 4 mln zł, w związku z utratą płynności finansowej przez biuro podróży "Open Travel".

Pieniądze mają być przeznaczone na powrót klientów biura do kraju. Radomska filia Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. (PTU) pokryje koszty związane z ich powrotem do Polski oraz zwróci pieniadze klientom, którzy wpłacili zaliczkę lub całą kwotę za wycieczki, a jeszcze nie wyjechali. Pracownicy towarzystwa zapewniają, że w chwili kiedy marszałek wezwie ich do uruchomienia gwarancji, zaczną wypłacać pieniądze.

Rzecznik MSZ Andrzej Sadoś zapewnił w czwartek w rozmowie z PAP, że klienci biura "Open Travel" przebywający za granicą znajdują się pod stałą opieką konsularną naszego kraju.

W zeszłym tygodniu do kujawsko-pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego zaczęły wpływać skargi na Biuro Podróży "Open Travel" S.A, w związku z czym marszałek województwa, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych, zlecił natychmiast kontrolę firmy.

Pojawiło się podejrzenie „naciągania” klientów. Jak powiedział rzecznik marszałka Mirosław Radzikowski "Nasi kontrolerzy nie otrzymali jednak oryginałów dokumentów związanych ze świadczeniami usług. Kontrolerom pokazywano tylko jakieś faksy” Marszałek złożył więc do prokuratury wniosek o wszczęcie postępowania w związku z podejrzeniami o możliwości wyrządzenia szkody klientom. W środę po południu firma "Open Travel" powiadomiła Urząd Marszałkowski, że ma kłopoty z płynnością finansową. "Prezes firmy zjawił się dzisiaj w naszym urzędzie i przedstawił harmonogram powrotów turystów z zagranicy. Był bardzo pewny siebie. My natomiast dowiedzieliśmy się od jego klientów, że jeszcze dzień wcześniej brał od nich pieniądze na przyszłe wycieczki" – powiedział Radzikowski. W związku z sytuacją w "Open Travel" PTU uruchomiło w czwartek po południu infolinę dla klientów tego biura. Poszkodowani mogą dzwonić pod numer (022) 575 96 60.

Źródło: Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *