TTG Polska Dziennik Turystyczny

Brazylia: odnaleziono wrak Boeinga

Samoloty biorące udział w akcji ratunkowej odnalazły w sobotę w stanie Mato Grosso wrak brazylijskiego samolotu pasażerskiego, który dzień wcześniej zaginął nad amazońską dżunglą ze 155 osobami na pokładzie. Więcej szczegółów na razie nie podano, nieznany jest przede wszystkim los pasażerów i załogi.

Brazylijski samolot pasażerski Boeing 737-800 z 155 osobami na pokładzie zaginął w piątek po powietrznej kolizji z odrzutowym samolotem dyspozycyjnym nad dżunglą Amazonii – podały w sobotę brazylijskie media.

Samolot brazylijskich tanich linii lotniczych Gol odbywał rejs z głównego miasta Amazonii Manaus do stolicy kraju Brasilii. Drugi uczestniczący w kolizji samolot wylądował z uszkodzonym skrzydłem na lotnisku w Serra do Cachimbo, mniej więcej w połowie drogi między Manaus i Brasilią Mer miasta Peixoto de Azevedo w stanie Mato Grosso poinformował, że zaginiony samolot rozbił się na jednej z tamtejszych farm. Inne źródła nie potwierdziły na razie tej informacji Boeing wystartował z Manaus w piątek o godzinie 14.36 czasu lokalnego (19.36 czasu polskiego). W Brasilii miał wylądować o godzinie 18.12 (23.12 czasu polskiego)

Źródło: wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *