TTG Polska Dziennik Turystyczny

Brutalne morderstwa turystów w Meksyku. Rząd USA ostrzega przed podróżami

Flaga Meksyku
Fot. Unsplash

Kanadyjczyk – 27-letni Víctor Masson – został zastrzelony w poniedziałek w meksykańskim miasteczku Puerto Escondido na wybrzeżu Pacyfiku.

Kanadyjski turysta został znaleziony z raną postrzałową w samochodzie. To drugi zagraniczny turysta zabitym w południowym stanie Oaxaca w Meksyku w ciągu ostatnich 5 dni.

Trzy dni wcześniej turysta z Argentyny – Benjamin Gamond – został zaatakowany maczetą na innym wybrzeżu w Oaxaca. Został przewieziony do szpitala w Mexico City, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Podczas ataku Gamond był z dwoma towarzyszami podróży, ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Ze względu na obecną sytuację w Meksyku, Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dotyczące podróży dla Amerykanów do Oaxaca w Meksyku.

Obywatelom USA zaleca się przestrzeganie ograniczeń dotyczących podróży pracowników rządu USA, którzy miedzy innymi nie mogą podróżować między miastami po zmroku, nie mogą wzywać taksówek na ulicach a zamiast tego muszą polegać na wysłanych pojazdach, w tym aplikacjach takich jak Uber, oraz regulowanych postojach taksówek. Pracownicy rządowi powinni unikać samotnych podróży, zwłaszcza w odległe rejony oraz zasadniczo nie mogą przekracza granicy lądowej z Meksykiem.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *