TTG Polska Dziennik Turystyczny

Brytyjskie lotniska straciły 20 mln funtów

Po alercie terrorystycznym BAA, operator lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Glasgow i Edinburgh, stracił w sierpniu 20 mln funtów czyli ponad 117 mln zł – wynika z komunikatu BAA.

Jeszcze większe straty ponieśli przewoźnicy. Linie British Airways, które pomiędzy 10 i 17 sierpnia odwołały 1250 lotów szacują straty na 40 mln funtów (około 234,5 mln zł). Tanie linie lotnicze Ryanair oczekują od brytyjskich władz rekompensaty w wysokości 3,3 mln funtów.

Alarm nastąpił w momencie maksymalnego natężenia ruchu turystycznego. W lipcu z brytyjskich lotnisk skorzystało około 15 mln pasażerów, a w sierpniu ruch jest zbliżony.

Udaremniona próba zamachów terrorystycznych spowodowała paraliż brytyjskich lotnisk i odwołanie bądź gigantyczne opóźnienie tysięcy lotów. Pasażerowie koczowali godzinami na lotniskach a przed odlotami panował kompletny chaos.

Do dziś pasażerowie poddawani są drobiazgowej kontroli, a w przypadku lotów do i z Wielkiej Brytanii i Ameryki Północnej wciąż obowiązują restrykcyjne ograniczenia.

Źródło: wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *