TTG Polska Dziennik Turystyczny

Capital A sprzedaje swoje linie lotnicze AirAsia X

Samolot linii AirAsia X
Fot. Autorstwa Bidgee – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72800221

Spółka-matka AirAsia, Capital A Bhd, przechodzi transformację biznesową. Capital A planuje sprzedać całą swoją działalność lotniczą spółce AirAsia X.

Dyrektor generalny Capital A Tony Fernandes twierdzi, że jest to część planu konsolidacji mającego na celu połączenie wszystkich przedsiębiorstw lotniczych w Malezji, Tajlandii, Indonezji, Filipinach i Kambodży. AirAsia X w ramach grupy obsługuje loty średnio- i długodystansowe.

„To posunięcie ma na celu usprawnienie działania grupy i ułatwienie wyceny odrębnych podmiotów w oparciu o podejście biznesowe” – powiedział Fernandes.

Dodał, że sytuacja finansowa Capital A utrudnia pozyskanie dalszych środków na rozwój. „Po sprzedaży działalność lotnicza odniesie korzyści dzięki skoncentrowanemu zarządzaniu i dobrze określonemu kierunkowi strategicznemu” – zaznaczył Fernandes.

Po zbyciu linii lotniczych Capital A będzie nadal kierować jednostką logistyczną Teleport, działem Santan F&B, AirAsia Move i Asia Digital Engineering w zakresie konserwacji i napraw samolotów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *