TTG Polska Dziennik Turystyczny

Centralwings: Kwiatkowski nowym prezesem

Maciej Kwiatkowski zostal wybrany 3 lipca br. przez radę nadzorczą firmy Nowy Przewoźnik Sp. z o.o. na prezesa Zarządu spółki Centralwings – podał portal pasazer.com.

Kwiatkowski posiada wieloletnie doświadczenie managerskie w branży lotniczej, przede wszystkim w sprzedaży oraz strukturach operacyjnych PLL LOT (lata 70.), TWA, Delta Airlines (lata 80. i 90.) w Polsce, USA i Holandii.

Pełnił również funkcję doradcy prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Był współautorem wdrożenia unijnych regulacji w zakresie ochrony praw pasażerów.

Od roku 1994 roku był prezesem Zarządu Vision Express Polska, tworząc strukturę sprzedaży firmy w Polsce i Czechach, zdobywając znaczny udział w rynku produktów optycznych i przyczyniając się do wypracowania silnej pozycji finansowej. Ostatnio obejmował stanowisko szefa kontroli wewnętrznej w firmie ubezpieczeniowej Elvia.

Nowy prezes Zarządu Centralwings łączy bogate doświadczenie w dziedzinie transportu lotniczego z istotnymi osiągnięciami na rynku sprzedaży detalicznej. Daje to dobre podstawy do rozwinięcia z sukcesem biznesu firmy Centralwings, poprzez poszerzenie oferty rynkowej przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i kanałów dystrybucji.

Jednym z pierwszych wyzwań stojących przed nowym prezesem będzie budowa wspólnej strategii Grupy LOT, której Centralwings jest istotnym elementem.

pasazer.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *