TTG Polska Dziennik Turystyczny

Centralwings rusza na południe Europy

Jesteśmy obecnie największym czarterowym przewoźnikiem na polskim rynku. W 2005 r. na połączeniach czarterowych przewieźliśmy ponad 378 tys. pasażerów. W tym roku planujemy zwiększyć tę liczbę do 470 tys. A dziś w samo południe rozpoczynamy sprzedaż biletów dla klientów indywidualnych na loty czarterowe do miast na południu Europy – powiedział 8 lutego podczas konferencji prasowej Piotr Kociołek, prezes Centralwings. 

Linie Centralwings uruchomiły 8 lutego 13 nowych połączeń rozkładowo-czarterowych  z Warszawy i z portów regionalnych: Katowic, Krakowa i Poznania. Nowe destynacje to Katania, Lamezia, Palermo (Włochy), Palma de Mallorca, Gerona, Malaga (Hiszpania), Saloniki, Chania, Heraklion, Rodos, Kerkyra na wyspie Korfu (Grecja), Faro (Portugalia), Malta.

Podobnie jak w 2005 roku linie zdecydowały się skierować do indywidualnej sprzedaży część miejsc na lotach czarterowych. Program ten nosi nazwę czarter-mix i w zeszłym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety można kupić już teraz: na stronie internetowej www.centralwings.com, przez call center lub w tradycyjnych biurach podróży. Sieć placówek współpracujących z Centralwings obejmuje 3 tys. biur podróży na całym świecie (m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, na Ukrainie czy Białorusi), a tym 2 tys. w Polsce.

Loty odbywają się od 23 kwietnia do 18 października. – Polacy szukają wakacyjnych ofert przeważnie z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, a na urlop wyjeżdżają najczęściej w lipcu i sierpniu, jak wynika z przeprowadzonej przez nas ankiety. Dlatego właśnie teraz uruchamiamy sprzedaż – wyjaśnia Iza Bogus, rzecznik prasowy Centralwings.

Centralwings istnieją dopiero rok, ale mają ambitne plany rozwoju. Zamierzają podwoić liczbę samolotów (do czerwca będą dysponowały 10 Boeingami 737), latać z większości portów regionalnych w Polsce, zwiększyć zatrudnienie do ok. 500 osób oraz przewieźć ponad 1,5 mln pasażerów.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *