TTG Polska Dziennik Turystyczny

Certyfikat czystej turystyki dla hoteli Sheraton i Westin

Kapituła Programu Czysta Turystyka, prowadzonego przez fundację Partnerstwo dla Środowiska, przyznała warszawskim hotelom sieci Starwood prestiżowy certyfikat Czystej Turystyki, potwierdzając niniejszym, iż oba obiekty spełniają najwyższe standardy w zakresie działań proekologicznych. Jak dotąd są to jedyne hotele w stolicy, które otrzymały to wyróżnienie.

Warszawskie hotele Starwood, w ramach członkostwa w klubie Czystej Turystyki, na bieżąco wdrażają oszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania w ich codziennej działalności. Hotele Sheraton Warsaw Hotel & Towers i The Westin Warsaw, angażując się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, spełniły określone wymogi narzucone przez Kapitułę Programu i przeszły pomyślnie audyt certyfikujący.

Certyfikat Czystej Turystyki jest ważny przez dwa lata, po tym okresie trzeba ubiegać się o niego ponownie. Według założeń certyfikatu, firma musi się stale doskonalić, ciągle podejmować nowe inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i wzmacniać swój proekologiczny wizerunek.

***

Program "Czysta Turystyka" powstał w wyniku rosnących potrzeb dostosowania się przedsiębiorstw z branży turystycznej do trendów i standardów europejskich i światowych w gospodarce turystycznej.
 
Pojęcie turystyki zrównoważonej, nawiązującej w swej koncepcji do rozwoju zrównoważonego, pojawia się we wszystkich deklaracjach, konwencjach i programach międzynarodowych poruszających zagadnienia turystyki i środowiska oraz rozwoju społeczno-ekonomicznego.
 
W procesie integracji europejskiej Program "Czystej Turystyki" jest szansą dla firm na podniesienie jakości oferowanych usług oraz zwiększenie ich konkurencyjności i wyróżnienie na rynku turystycznym.

***

Spółka Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. posiada ponad 850 obiektów w 95 krajach i zatrudnia 145 tys. pracowników. Starwood® Hotels jest właścicielem, operatorem i zarządcą hoteli St. Regis®, The Luxury Collection®, Sheraton®, Westin®, Four Points® by Sheraton, W®, Le MĂ?ridien® i aloftSM. Starwood jest także właścicielem Starwood Vacation Ownership, Inc., jednej z pierwszych firm zarządzających posiadłościami wakacyjnymi wysokiej klasy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *