TTG Polska Dziennik Turystyczny

Chińscy turyści nie chcą podróżować do Tajlandii i Japonii

Tajlandia
Fot. Unsplash

Japonia i Tajlandia, popularne kierunki wśród chińskich turystów, straciły w ostatnim czasie na popularności – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez China Trading Desk. 

Z badania China Trading Desk, które co kwartał przeprowadza ankietę wśród 10 tys. Chińczyków na temat planów podróży zagranicznych wynika, że Japonia spadła z najpopularniejszego kierunku podróży w drugim kwartale tego roku na 8. miejsce.

Tajlandia, która na początku tego roku była najpopularniejszym kierunkiem chińskich turystów, w trzecim kwartale spadła na 6. miejsce pod względem popularności.

„W przypadku Japonii niedawne uwolnienie oczyszczonych radioaktywnych ścieków z Fukushimy do oceanu znacząco wpłynęło na to, jak Chińczycy myślą o podróżowaniu do tego kraju” – wyjaśnił założyciel i dyrektor generalny China Trading Desk Subramania Bhatt.

„Dobra żywność to jeden z najważniejszych powodów, dla których chińscy turyści podróżują do nowych miejsc, a ich obawa przed żywnością skażoną nuklearnie sprawiła, że ​​jedno z najpopularniejszych miejsc docelowych stało się jednym z najmniej popularnych” – dodał Subramania Bhatt.

Singapur, Europa i Korea Południowa skorzystały na zmianie nastrojów chińskich turystów, stając się (odpowiednio) pierwszym, drugim i trzecim najpopularniejszym kierunkiem podróży w trzecim kwartale. Malezja i Australia to czwarty i piąty najpopularniejszy kierunek podróży. Najmniej popularne są Stany Zjednoczone i Bliski Wschód.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *