TTG Polska Dziennik Turystyczny

Chińskie linie lotnicze myślą o grubasach

Chińskie linie lotnicze czują się zmuszone do zmniejszenia liczby foteli w samolotach, aby wygospodarować więcej miejsca dla rosnącej liczby otyłych pasażerów – podała w piątek chińska agencja Xinhua.

Pasażerowie narzekają, że linie lotnicze często usiłują zmieścić jak największą liczbę foteli na pokładzie, aby uzyskać dzięki temu większe zyski – zaznacza Xinhua.

Tymczasem według źródła w liniach China Eastern Airlines, które sprowadziły swoje samoloty z Zachodu, gdzie ludzie na ogół są więksi od Chińczyków, przewoźnik ten zamierza zmniejszyć o około 20 procent liczbę foteli w klasie turystycznej w nowym Airbusie 321, żeby pasażerowie mieli więcej przestrzeni, i powiększyć z 8 do 20 liczbę foteli w pierwszej klasie.

Xinhua informuje, że część przewoźników zamierza w czasie mniejszego nasilenia ruchu proponować pasażerom zamienne miejsca.

W chińskich liniach lotniczych zawsze są wolne miejsca, zwłaszcza w mniej ruchliwym sezonie. Dlatego, zgodnie z rozsądkiem, firmy myślą o zmniejszeniu liczby foteli, nawet gdyby nie miało być to małą inwestycją – powiedział wicedziekan Nankińskiego Uniwersytetu Aeronautyki i Astronautyki, Xia Hongshan.

Na początku tego roku samolot chińskich linii China Southern Airlines miał dwie godziny opóźnienia, ponieważ dwóch pasażerów wykłócało się o przestrzeń do siedzenia – podała Xinhua.

Jeśli nie będzie większych foteli, z pewnością będzie częściej dochodzić do kłótni – przestrzegł dyrektor Chińskiego Stowarzyszenia Opieki Zdrowotnej Wen Weiliang.

Otyłość staje się w Chinach jednym z większych problemów. Za jedną z jej przyczyn uważa się rozpowszechnianie tłustego jedzenia typu fast food.

Wen przytoczył statystyki, z których wynika, że na otyłość w Chinach cierpi 20 mln ludzi, a w wielkich miastach problem ten dotyka 30 procent populacji.

Źródło: www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *