TTG Polska Dziennik Turystyczny

Citirx: nie lataj spotkaj się przez Internet!

Po wprowadzeniu zaostrzonych kontroli na lotniskach, pojawiły się problemy z przewozem elektroniki, w tym komputerów przenośnych. Dla firmy Citrix Systems, producenta infrastruktury dostępowej, obecne problemy przy odprawie przed odlotem są okazją do rozpowszechnienia narzędzia do mobilnych spotkań.

Według przedstawicieli tej spółki, najnowsze restrykcje dotyczące wnoszenia laptopów na pokłady samolotów, rozbudowany i czasochłonny systemem bezpieczeństwa czy odwołane loty powodują utrudnienia, spóźnienia na spotkania itp.

Według Wall Street Journal, 30 procent respondentów z Wielkiej Brytanii chce uniknąć korzystania z samolotów, po tym jak okazało się, że terroryści przygotowali kolejne zamachy z użyciem samolotów. Citrix proponuje więc GoToMeeting – usługę umożliwiającą pracę grupową on-line, w tym przeprowadzanie spotkań lub demonstracji produktowych dla użytkowników dysponujących komputerem podłączonym do internetu.

– Podróże biznesowe są nie tylko uciążliwe dla pracowników, ale także stanowią duże obciążenie dla budżetów firm, szczególnie w momencie, gdy wystąpią opóźnienia, lub gdy dojdzie do uszkodzenia kosztownych komputerów, które nie mogą być wnoszone na pokład samolotu. Linie lotnicze mogą nawet nie pokryć strat związanych ze zniszczeniem komputerów pozostawionych w bagażu głównym – twierdzi Brett Caine, dyrektor generalny oddziału Citrix Online, reklamując produkt Citrix GoToMeeting.

Platforma ta pozwala na zorganizowanie lub dołączenie do spotkania on-line w ciągu kilku sekund każdemu użytkownikowi z komputerem PC i dostępem do internetu. Spotkania online mogą być inicjowane w prosty sposób: po kliknięciu na zainstalowanej ikonie zadań GoToMeeting, poprzez stronę internetową GoToMeeting, poprzez program Microsoft Outlook lub przez komunikatory internetowe.

Uczestnicy spotkania nie muszą mieć wcześniej zainstalowanego oprogramowania, żeby wziąć w nim udział. Wystarczy, że klikną na link przesłany przez organizatora spotkania lub wejdą na stronę GoToMeeting i klikną przycisk "Join a Meeting" (przystąp do spotkania). Gdy wszyscy zaproszeni do spotkania biorą w nim udział, prezenter może natychmiast dzielić się z nimi plikami lub aplikacjami ze swojego kompoutera, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

Aby wypróbować możliwości GoToMeeting, można skorzystać z darmowej, 60-dniowej usługi na stronie producenta: www.gotomeeting.com/now.

Źródło: www.wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *