TTG Polska Dziennik Turystyczny

Co trzeci pasażer w Polsce lata tanimi liniami

W całym ubiegłym roku polskie lotniska obsłużyły ponad 10,3 mln pasażerów w ruchu regularnym, z czego ponad 31,3 proc. stanowili pasażerowie linii niskokosztowych – wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Tanie linie w 2005 roku wygenerowały 95,34 proc. ogólnego wzrostu. Ciągle zdecydowanie największy udział w polskich portach lotniczych mieli pasażerowie PLL LOT. Stanowili oni ponad 43 proc. wszystkich obsłużonych pasażerów w rynku przewozów regularnych.

Na drugim miejscu znalazł się niskokosztowy przewoźnik Wizz Air, który zwiększył swój udział w rynku o 7,4 punktu proc. w stosunku do ubiegłego roku (12 proc. w całym rynku przewozów regularnych). Kolejne miejsca zajmują: Lufthansa, Centralwings oraz SkyEurope. Poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) w komunikacie przesłanym w czwartek PAP. Tanie linie w 2005 roku wygenerowały 95,34 proc. ogólnego wzrostu.

Ciągle zdecydowanie największy udział w polskich portach lotniczych mieli pasażerowie PLL LOT. Stanowili oni ponad 43 proc. wszystkich obsłużonych pasażerów w rynku przewozów regularnych.

Na drugim miejscu znalazł się niskokosztowy przewoźnik Wizz Air, który zwiększył swój udział w rynku o 7,4 pkt proc. w stosunku do ubiegłego roku (12 proc. w całym rynku przewozów regularnych). Kolejne miejsca zajmują: Lufthansa, Centralwings oraz SkyEurope.

Źródło: Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *