TTG Polska Dziennik Turystyczny

Coraz więcej tanich linii

Brytyjskie tanie linie Jet2 od końca października zamierzają przewozić pasażerów do Leeds i Newcastle. Nieco wcześniej – od 19 wrześni,  loty z Krakowa do Kopenhagi ma rozpocząć duńska firma Sterling. Praktycznie co miesiąc niskokosztowi przewoźnicy uruchamiają nowe połączenia z Polski. Na naszym rynku jesienią będzie działać już 11 tanich linii lotniczych.

Według informacji z linii lotniczych, w I półroczu tego roku tanie linie przewiozły ponad 3 mln polskich pasażerów. W I kwartale 2006 r. było to nieco ponad 1,2 mln osób. Największy wzrost procentowy liczby obsłużonych pasażerów miały irlandzkie linie Ryanair.

W I półroczu 2006 r. przewiozły 920 tys. pasażerów (to aż 2722 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy to wchodzące na rynek linie miały 33 tys. klientów). Pod względem liczby obsłużonych pasażerów prowadzi węgierski Wizzair, który już w pierwszych sześciu miesiącach roku przewiózł milion osób. na koniec 2006 r. firma chce podwoić ten wynik.

Według prognoz Międzynarodowej Organizacji Przewoźników Powietrznych (IATA), do 2009 roku Polska będzie najszybciej rozwijającym się rynkiem lotniczym na świecie. Średnie roczne tempo wzrostu liczby pasażerów lotniczych ma w tym okresie wynosić 11,2 proc. Na tej podstawie wielu szefów firm lotniczych twierdzi, że w Polsce rozpoczną działalność kolejne tanie linie, bo z podniebnego tortu zostało jeszcze sporo do podziału.

Źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *