TTG Polska Dziennik Turystyczny

Coraz więcej turystów przyjeżdża do Japonii

Flaga Japonii, w tle góra
Fot. Unsplash

Według danych Japońskiej Narodowej Organizacji Turystyki (JNTO), we wrześniu Japonię – czwarty miesiąc z rzędu – odwiedziło ponad 2 mln międzynarodowych podróżnych. 

We wrześniu 2,18 miliona zagranicznych podróżnych przybyło do Japonii zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z 2,16 miliona w sierpniu. Stanowi to 96,1 proc. poziomów odnotowanych w 2019 r., zanim pandemia spowodowała ograniczenia w podróżowaniu.

Japonia rok temu znacząco złagodziła ograniczenia graniczne związane z Covid-19, a liczba przyjazdów zwiększyła się szybko, osiągając najwyższą liczbę w lipcu z 2,32 mln podróżnych.

Chociaż liczba przyjazdów z różnych rynków wzrosła, liczba chińskich turystów nadal jest o 60 proc. niższa od poziomu z 2019 r. Spadek ten przypisuje się napięciom dyplomatycznym i obawom związanym z uwalnianiem w Japonii oczyszczonej wody z elektrowni jądrowej nr 1 w Fukushimie.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. do Japonii przybyło ponad 17 mln podróżnych. Liczba ta nadal znacznie odbiega od rekordu sprzed pandemii, który w 2019 r. wynosił około 32 mln podróżnych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *