TTG Polska Dziennik Turystyczny

Czechy – raj dla piwnych smakoszy

Bogata oferta browarów czeskich zadowoli nawet najwybredniejszych miłośników złocistego napoju z pianką – tutejsze browary produkują ponad 470 rodzajów piwa,     a marki, takie jak Pilsner Urquell czy Budweiser Budvar są znane na całym świecie.

Wszystkich  piwnych smakoszy zapraszamy do Czech na święta piwa, na które przygotowano atrakcyjne programy, przepyszne jedzenie i przede wszystkim degustacje ulubionego napoju. Każdy będzie miał okazję spróbować wspaniałej jakości czeskiego piwa, o przyjemnym zapachu, z charakterystyczną, delikatną goryczką.

Wspaniałe piwo, ciekawe konkursy i pogodna atmosfera 12 sierpnia 2006 we VrchlabĂ­ odbędzie się, już po raz dziewiąty, Karkonoskie Święto Piwa. Podczas imprezy zaprezentuje się 10 browarów. Goście sami wybiorą zwycięzcę spośród browarów w tzw. piwnym referendum. Przygotowano szereg konkursów o tematyce piwnej, zawody w szybkości picia piwa, przez cały dzień będzie przygrywać dobra muzyka.

Tradycyjne święto piwa w browarze Chodovar (www.chodovar.cz) na Tachovsku odbędzie się 26 sierpnia 2006. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą browar, bedą mieli okazję spróbować potraw kuchni staroczeskiej w restauracji Ve Skále. Po smacznym posiłku browar zaproponuje swym gościom odpoczynek w unikatowych łaźniach piwnych. Do kąpieli dodawane są żywe kultury drożdży piwnych i mieszanka suszonych, tartych ziół.  Dwudziestominutową kąpiel uprzyjemni gościom kufel niepasteryzowanego piwa Skalnego.

Święto chmielu i piwa, już po raz 49, organizuje królewskie miasto  Â?atec 1 i 2 września 2006, w historycznym centrum (www.mesto-zatec.cz). Region Â?atecki słynie z uprawy wysokiej jakości chmielu. Dla gości przygotowano liczne zabawy i konkursy, na przykład tańce z kuflem piwa na głowie, degustację 40 rodzajów piwa z browarów  z Czech i z zagranicy. Głównym punktem programu będą  wybory króla i królowej chmielu.

Na Pilsner Fest do stolicy piwa
To właśnie w Pilźnie w roku 1842 narodził się  światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które 5 października 1842 uwarzył w pilzeńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzeńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu pilzeńskiego browaru (www.prazdroj.cz)  odbywają sie uroczystości Pilsner Fest. 164 edycja Pilsner Fest (www.pilsnerfest.cz) odbędzie się od 29. 9. do 1. 10. 2006. Przygotowano barwny program muzyczny, sobotni wieczór zakończy wielki pokaz fajerwerków. W czasie festiwalu będzie można zwiedzić browar i poczęstować sie piwem nalewanym prosto z beczek oraz posilić się w browarnianej restauracji Na Spilce. Przewodnicy w kostiumach z epoki oprowadzą gości po Muzeum Browarnictwa (www.beerworld.cz), zapoznają z historią warzenia piwa od najdawniejszych czasów po współczesność.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *