TTG Polska Dziennik Turystyczny

Częstochowa: rozbudowa i modernizacja komunikacji tramwajowej

Zakup 14 nowoczesnych tramwajów, gruntowną modernizację istniejącej infrastruktury i budowę nowego odcinka linii tramwajowej do dzielnicy Błeszno – planują władze Częstochowy. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln zł, większość ma być sfinansowana ze środków unijnych.

Istniejąca linia tramwajowa, łącząca północ i południe miasta, to jego komunikacyjny kręgosłup. Obsługuje ją 18 wozów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Najnowszy z nich ma 20 lat. Również infrastruktura wymaga pilnego remontu.

Wszyscy są też zgodni, że potrzebna jest budowa odnogi obsługującej zamieszkałą przez 30 tys. mieszkańców dzielnicę Błeszno – powiedział PAP Jarosław Kapsa z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dodał, że jeśli uda się pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej, cała inwestycja może się zakończyć już w 2010 r. – W przeciwnym razie potrwa dłużej, bo miasto będzie musiało samo wygospodarować środki, ale na pewno nie odstąpi od tej inwestycji – podkreślił Kapsa.

Miasto zorganizowało konsultacje z mieszkańcami – odbyły się spotkania, rozesłano też ankiety. W sierpniu powstała nawet strona internetowa, promująca linię – stworzył ją Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Kolejne rozmowy z mieszkańcami zaplanowano na wrzesień.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *