TTG Polska Dziennik Turystyczny

Cztery razy żagle

W miniony weekend w czterech miastach Polski odbyły się plenerowe imprezy żeglarskie, w ramach cyklicznej imprezy dla dzieci Nicea Błękitne Żagle. Podczas szczecińskich Dni Morza przy licznym udziale publiczności odbyła się rywalizacja zawodników z Międzyszkolnego Klubu Żeglarstwa Regatowego.

Dla najmłodszych żeglarzy było to wielkie przeżycie, gdyż startowali po raz pierwszy. Najlepszy okazał się ośmiolatek Szczepan Dąbrowski.

Natomiast w Brodnicy, podczas festynu patrona miasta św. Antoniego zorganizowano regaty, na których największą atrakcją, oprócz ścigania się na wodzie, dla najmłodszych, były wystrzały armatnie Bractwa Kurkowego z Gdyni. Podczas imprezy można było również pograć w piłkę nożną, siatkówkę czy wziąć udział w turnieju bilardowym. Atrakcją był także pokaz narciarski.

Na jeziorze Kiekrz w Poznaniu natomiast udało się rozegrać 3 wyścigi, ze względu na niesprzyjający wiatr. Za to wielką frajdą dla uczestników były wycieczki po jeziorze motorówką.

Na zalewie Szałe w Kaliszu impreza miała odmienny przebieg, wzięło w niej udział 35 uczestników. A do atrakcji poza regatowych należało zwiedzanie starego miasta i jego zabytków A już za dwa tygodnie, w dniach 24-25 czerwca impreza taka odbędzie się w Krakowie.

Celem imprez tego typu jest promowanie żeglarstwa jako sposobu na wspólny oraz aktywny wypoczynek dla dzieci i ich rodzin.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *