TTG Polska Dziennik Turystyczny

Dni Tarnowa

Już w najbliższy weekend Tarnów będzie świętował kolejną edycję "Dni Tarnowa" – tym razem pod hasłem "Spotkanie kultur".  Od 2 do 4 czerwca 2006 Tarnów będzie świąteczną siedzibą Festiwalu Kultur, który tworzyć będą koncerty, spektakle uliczne, prezentacje multimedialne.

Różnorodność propozycji muzycznych od jazzu począwszy, poprzez rock, pop, muzykę czarnego lądu, muzykę dawną aż po klasykę, konkurować będzie z teatrami plenerowymi, scenami historycznymi, plastyką i literaturą. Kilkudniowe święto sztuki to propozycja dla wszystkich. Trzydniowe, międzynarodowe przedsięwzięcie, realizowane w mieście, po raz trzeci, jest gwarancją dobrej zabawy, spotkania się z najlepszymi wykonawcami, poznania nowych nurtów w sztuce a także powrotu do sentymentalnych wspomnień. Nie zabraknie także niespodzianek – połączenia światła, muzyki i wody, niezwykłych iluminacji i fajerwerków. Całość to kilkadziesiąt większych i mniejszych imprez, które wpisywać się będą w trzy główne nurty tematyczne:

"Sztuka ulicy" – akcja dziać się będzie w ścisłej starówce miasta ( ul. Wałowa, Rynek, Plac Kazimierza).  2-4 czerwca W malowniczych zaułkach pojawiają się artyści prezentujący małe formy teatralne – uliczne, pantomimę, magię, popisy ekwilibrystyczne, formy muzyczne. W minione epoki przeniosą widzów historyczne sceny z życia tarnowianina Jana Szczepanika – polskiego Edisona. Na wycieczkę w przeszłość zabierze turystów pociąg retro i ciuchcie z Chabówki, "Orleańska ulica" – Plener Jazzowy zatrzyma miłośników muzyki, którzy będą mogli nacieszyć się profesjonalnym wykonaniem orleańskiej klasyki gatunku. Na średniowieczny turniej zaproszą rycerze a w bajkowy świat "żywe szachy". Pamiątki po święcie zapewni jarmark, kiermasze rękodzieła, prezentacje ginącego rzemiosła, oraz regionalne potrawy.

 "ROCK & OLL"- kilkugodzinny koncert na Miejskim Stadionie w Mościcach. 3 czerwca. Wezmą w nim udział: REVOLUCJA, THE CALOG, OCEAN, UZ JSME DOMA, LECH JANERKA, VOO VOO, LIQUIDO. Koncerty, spektakle oraz multimedialne pokazy łączące nowoczesną technikę z prezentacjami sztuki plastycznej i muzyki . 2 -4 czerwca Scena ustawiona w Rynku, w otoczeniu zabytkowych kamienic tworzyć będzie nastrojowe miejsce do prezentacji spektaklu światło – dźwięk – woda – przestrzeń. Piątkowy wieczór zwieńczy pokaz tańczących fontann a niedzielny finał to iluminacja ratusza, pokaz laserowy i widowisko sztucznych ogni poprzedzone cyklem koncertów m.in. wystąpią grupy Ziyo i DeMono.

Nowoczesna sztuka w starym wnętrzu. 3 czerwca Po raz pierwszy dla sztuki swe podwoje otworzy Młyn Szancera – Młyn Kultury gdzie pokazane zostaną niezwykłe fotografie Ryszarda Horowitza.

Festiwal Spotkanie Kultur – Dni Tarnowa to impreza, podczas której spotykają się artyści z wielu państw: Słowacji, Węgier, Czech, Niemiec i innych. Festiwalowa formuła w kilku dziedzinach daje możliwość współzawodnictwa, poszerza wiedzę twórców i widzów. Jest okazją do odpoczynku i rekreacji podczas obcowania z różnorodną sztuką, wpływa na nawiązywanie kontaktów, przyjaźni i międzynarodowej wymiany. Miejscem spotkania uczestników projektu jest ulica, tarnowska starówka – dosłownie i w przenośni. Ulica otoczona zabytkami architektury, pełna muzyki, kostiumów, scen teatralnych, pamiątek i tradycyjnej kuchni. potkanie służyć będzie wspólnej zabawie oraz kreacji artystycznej, pokazaniu dorobku artystów profesjonalnych i amatorów, szerokiemu i nieograniczonemu udostępnieniu tradycji kulturowych i nowinek w sztuce. 

Tarnowskie Centrum Informacji www.it.tarnow.pl www.go-tarnow.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *