TTG Polska Dziennik Turystyczny

Do 2026 roku sektor hotelarski w ZEA przekroczy 7 mld dolarów

Hotele na ATM

Najnowsze dane wskazują na świetlaną przyszłość branży hotelarsko-gastronomicznej w krajach Zatoki Perskiej dzięki rozowojowi turystyki, która jest priorytetem w regionie.

W dniach 6-9 maja w Dubai World Trade Centre odbędzie się kolejna edycja Arabian Travel Market (ATM), najważniejszego światowego wydarzenia z zakresu podróży i turystyki, która będzie kluczowym miejscem spotkań dla przedstawicieli branży hotelarsko-gastronomicznej.

Według Deloitte Dubaj jest liderem na regionalnych rynkach hotelarskich, z dobrymi perspektywami na 2024 rok. Miasto oferuje obecnie więcej pokoi hotelowych niż główne stolice, takie jak Londyn, Nowy Jork i Bangkok. Dubaj dysponuje liczbą pokoi hotelowych w ilości ponad 150 tys.

Dane Departamentu Gospodarki i Turystyki Dubaju pokazują, że w 2023 r. miasto odwiedziło 17,15 mln gości nocujących, a według Deloitte w lutym obłożenie hoteli osiągnęło poziom 88%.

W pozostałych częściach regionu pod względem podaży pokoi hotelowych przoduje Riyad, oferując ok. 28,5 tys. pokoi. Tymczasem w ciągu ostatniej dekady Doha podwoiła asortyment hoteli i obecnie dysponuje blisko 40 tys. pokojów.

– W miarę ewolucji krajobrazu hotelarskiego w regionie krajów Zatoki Perskiej, dane pokazują stabilny obraz wzrostu i możliwości tego rynku. Na targach ATM 2024 zaprezentowana zostanie szeroka gama marek hotelarskich z całego świata. W tym roku powierzchnia wystawiennicza dedykowana markom hotelowym wzrosła o 21%, co świadczy o dużym zainteresowaniu i popycie – powiedziała Danielle Curtis, dyrektor wystawy Arabian Travel Market.

31. edycja Arabian Travel Market (ATM) skupi się na temacie „Wzmacnianie innowacji: transformacja podróży poprzez przedsiębiorczość”. W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział szerokie grono wystawców m.in. z branży lotniczej, hotelarskiej czy nowoczesnych technologii. Podczas ATM 2024 padnie próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób innowatorzy w branży podróży i turystyki pracują nad zobyciem finansowania w celu dalszego zwiększania wkładu sektora w światowy PKB.

Więcej informacji o targach na stronie https://www.wtm.com/atm/en-gb.html.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *