TTG Polska Dziennik Turystyczny

Do Egiptu z OASIS TOURS

Na zaproszenie Biura Podróży OASIS TOURS oraz Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu miałam przyjemność uczestniczyć w study press po Egipcie w dniach 20-26 maja.

Po 4 godzinach lotu egipskimi liniami lotniczymi wylądowaliśmy w Hurghadzie i od razu poczuliśmy się, jakbyśmy się znaleźli w innym świecie: była wspaniała pogoda, morze zachęcało do kąpieli (konkurowały z nim lazurowe baseny), plaża – do opalania i piękne hotele jak Aqua Blue i Dana Beach gościnnie zapraszały.

Nasza dziwięcioosobowa dziennikarska grupa robiła zdjęcia, kręciła filmy z najciekawszych miejsc i zachwycała się urokami Egiptu. Zaproponowano nam intensywny i atrakcyjny program „egipskiej majówki”. Zwiedziliśmy Hurghadę. Nie mogło zabraknąć wielobarwnego bazaru – otwieranego o godzinie 22. Uczestniczyliśmy w safari w jeepach, mieliśmy niepowtarzalną okazję dosiąść wielbłąda, posilić się w oazie oraz odwiedzić wioskę beduińską. Wśród pamiątek, które przewiozłam z Egiptu, znalazły się ozdoby ręcznie wykonane przez miejscową artystkę.

W Kairze zobaczyliśmy największe atrakcje: piramidy, Sfinksa, Muzeum Egipskie, Instytut Papirusów i perfumerię egipską (niejeden uczestnik naszej grupy nie mógł się oprzeć pokusie zakupów), meczety – alabastrowy i marmurowy, a także miasto umarłych. Z Kairu wróciliśmy do Hurghady na odpoczynek nad morzem, a potem… musieliśmy już niestety wracać do Warszawy.

Elżbieta Żebrowska

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *